شهرخبر

کارشناس داوری سوپرجام فوتبال ایران

کارشناس داوری: پنالتی برای پرسپولیس اتفاق نیفتاد/ اخراج تیکدری درست بود

کارشناس داوری فوتبال کشورمان به بررسی صحنه‌های مسابقه سوپرجام پرداخت.

به گزارش مشرق، حیدر سلیمانی در خصوص داوری مسابقه سوپر جام بین دو تیم پرسپولیس و تراکتور اظهار داشت: علی صفایی قضاوت خوبی را در این بازی انجام داد. او در نیمه اول بی نقص کار کرد. البته پرسپولیسی‌ها معتقدند که در دقیقه۲۵ باید یک پنالتی به سود آن‌ها اعلام می‌شد اما داور به درستی دستور به ادامه بازی داد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان افزود: در نیمه دوم، اخطارهایی که داور به بازیکنان دو تیم داد کاملا صحیح بود. البته در دقیقه ۶۹ می‌توانست به بازیکن تراکتور کارت زرد بدهد که این کار را نکرد و سعی کرد بازی را مدیریت کند. در صحنه‌ای دیگر یک بازیکن تراکتور در اعتراض به تصمیم داور توپ را به بیرون شوت کرد که در این صحنه هم صفایی کارتی نداد و بازی را مدیریت کرد.

سلیمانی در خصوص اخراج تیکدری گفت: این کارت قرمز به خاطر برخورد شدید کاملا صحیح بود. در بعضی مواقع ممکن است به خاطر تصاحب توپ برخورد شدید صورت بگیرد اما در این صحنه توپی وجود نداشت و تیکدری با مشت ضربه‌ای را به بازیکن پرسپولیس زد. البته داور در ابتدا قصد داشت کارت زرد بدهد اما سپس با اعلام کمک‌ داور بازیکن تراکتور را اخراج کرد.

وی در مورد اعلام ۶ دقیقه وقت تلف شده در نیمه دوم عنوان کرد: نمی‌توانم به طور دقیق در این مورد نظر بدهم اما با توجه به اینکه دو سه بار افتادن بازیکنان مانند افتادن سرلک یا برخورد حامد لک با مهاجم تراکتور و همچنین تعویض‌ها را داشتیم، به نظرم زمان تلف شده‌ای که داور اعلام کرد معقولانه بود.

منبع: فارس