شهرخبر

نقشه عربستان برای تبدیل کردن «ابین» به پایگاه تروریست‌های القاعده و داعش


نقشه عربستان برای تبدیل کردن «ابین» به پایگاه تروریست‌های القاعده و داعش

یک منبع یمنی از نقشه متجاوزان سعودی برای تحویل دادن استان ابین به گروه تروریستی القاعده و داعش خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سعودی لیکس،یک منبع یمنی توطئه عربستان سعودی برای تحویل دادن استان «ابین» به عناصر تروریستی «القاعده» و «داعش» را فاش کرد.

یک منبع یمنی به سعودی لیکس اعلام کرد که نیروهای سعودی در استان ابین به دنبال بازگرداندن عناصر سازمان‌های تروریستی هستند.

این منبع اقدامات نیروهای سعودی در خصوص استان ابین را « توطئه» دانست و تاکید کرد که آن‌ها برای دستیابی به‌جاه‌طلبی‌ها و اهداف خاص به ویژه پس از جنایت‌های القاعده و عناصر تروریستی داعش این اقدامات را انجام می‌دهند.

وی به گسترش حضور این گروهک‌های تروریستی که تحت حمایت دولت مستعفی یمن در مقیاس جغرافیایی مختلف فعالیت می‌کنند اشاره کرد و گفت که اقدامات آن‌ها از« شقره » تا « المحفد» و منطقه مرکزی و «الوضیع» گسترش یافته است.

این منبع تأکید کرد که این عناصر تروریستی صرفاً ابزارهای اطلاعاتی مورد حمایت کشورهای متجاوز (عربستان سعودی و امارات) برای دهه‌ها با هدف بی ثبات سازی امنیت و ثبات در یمن هستند.

این مسئول یمنی در ادامه به اقدامات عناصر القاعده وداعش به طرز قابل توجهی در استان تحت پوشش دولت مستعفی یمن و وخامت اوضاع امنیتی در استان ابین هشدار داد.

وی با اشاره به شرایط نامناسب معیشتی و انسانی در این استان تاکید کرد: بیشتر کمک‌های بشردوستانه که به استان ابین می‌رسد در بازارهای تجاری فروخته می شود و این اقدام از سوی نیروهای سعودی صورت می‌گیرد که آن‌ها از کمک‌های بشردوستانه سوء استفاده می‌کنند.

حمایت مالی عربستان سعودی از تروریستهای تکفیری در استان ابین اخیرا علنی و آشکار شده است.

شایان ذکر است که استان ابین دارای موقعیت استراتژیک است زیرا بین استانهای عدن و البیضا واقع شده و دارای مرزهای اداری با استانهای شبوه و حضرموت است.

پیش از این «صالح الجنیدی» معاون استاندار ابین یمن تاکید کرد کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی می‌خواهند این استان را عمدا به میدان نزاع میان مزدورانشان تبدیل کنند که سبب آواره شدن صدها خانواده در اطراف شهر زنجبار و نزدیکی خطوط تماس در مناطق الشیخ سالم، الطریه وودای سلا شده است.

اقدام متجاوزان در احداث پادگانی برای گروههای تروریستی تکفیری در وادی عومران بین العرقوب و شقره دلیل دیگری بر سناریوی متجاوزان برای تبدیل ابین به میدان جنگ تمام عیار است.

انتهای پیام/