شهرخبر

کرونا در اروپا| انتقاد آلمان به برگزاری مسابقات فوتبال در لندن


کرونا در اروپا| انتقاد آلمان به برگزاری مسابقات فوتبال در لندن

آلمان با توجه به شیوع ویروس جهش یافته هندی در انگلیس درباره برگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال جام ملت‌های اروپا در لندن هشدار داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم در آستانه تعطیلات تابستان و آغاز سفرهای شهروندان اروپایی مقام های این اتحادیه به شدت نگران شیوع مجدد ویروس کرونا هستند.

درگیری و خشونت در انحلال یک میهمانی غیرقانونی در فرانسه

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که پلیس فرانسه در بریتنی یک میهمانی غیر قانونی با حضور 1500 شرکت کننده را منحل کرد. به گفته مقامات محلی در طی این عملیات با حضور بیش از 400 نیروی پلیس حدود 5 نیرو مجروح شدند. یکی از شرکت کنندگان هم در جریان این درگیری ها یک دست خود را از دست داد. در فرانسه در حال حاضر منع ترددهای شبانه برای مهار کرونا حاکم است که قرار است از روز یکشنبه لغو شود.

این درگیری ها بیش از هفت ساعت به طول انجامید. برخی شرکت کنندگان در این پارتی غیر قانونی به سمت نیروهای پلیس سنگ و مواد آتش زا پرتاب می کردند.

شکست تاریخی کشورهای ثروتمند در بحران کرونا

"کارل لایترباخ"، از کارشناسان بهداشت حزب سوسیال دموکرات و مشاوران دولت آلمان هم از شکست تاریخی کشورهای ثروتمند در بحران کرونا سخن گفته و تصریح کرد: ما یک ظرفیت واکسیناسیون را ایجاد کردیم که دقیقا متناسب با نیاز خودمان بود. ما هیچ ظرفیت اضافی برای تولید واکسن برای کشورهای فقیر نداریم. نتیجه امر این است که مردم جنوب شرقی آسیا، آفریقا و یا آمریکای لاتین تا حد زیادی در برابر این ویروس به صورت روزافزون خطرناک حفاظت نشده اند. این یک شکست تاریخی برای کشورهای ثروتمند است.

وی همچنین درباره عواقب شیوع ویروس جهش یافته هندی در کشورش هشدار داد.

انتقاد آلمان به برگزاری فینال مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در لندن

این مقام آلمانی همچنین با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته هندی در انگلیس به این مسئله که لندن به عنوان محل برگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا انتخاب شده است انتقاد وارد کرد و این را غیر قابل قبول دانست که این مسابقات در لندن با تماشاگر برگزار شود. وی درخواست کرد که برگزاری این بازی ها به یک کشور اروپایی دیگر منتقل شود. فینال جام ملتهای اروپا 2020 از 20 تیر 1400 در شهر لندن کشور انگلیس برگزار می گردد

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم با توجه به گسترش ویروس جهش یافته هندی در انگلیس درباره برگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در لندن هشدار داد.

وی همچنین به استادیوم های مملو از تماشاگر در جریان مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در برخی کشورهای اروپایی انتقاد وارد کرده و گفت: پاندمی کرونا هنوز تمام نشده و ویروس جهش یافته هندی بسیار خطرناک است.

وی درباره بالا رفتن شمار مبتلایان جدید در آلمان در صورت گسترش ویروس هندی در این کشور هشدار داد.

بیش از هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 1108 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد و به این ترتیب شمار مبتلایان در ازای هر 100 هزار نفر در یک هفته گذشته به 9.3 کاهش پیدا کرد. 99 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

انحلال یک میهمانی غیرقانونی در هامبورگ

پلیس آلمان هم در پارک شهر هامبورگ یک میهمانی ناقض قواعد کرونایی با حدود 3 هزار شرکت کننده را منحل کرد.

کاهش قواعد سفر به اسپانیا برای شهروندان آلمانی

اسپانیا هم قواعد سفر برای مسافران از آلمان را به شدت کاهش می دهد. به این ترتیب ساکنان ایالات آلمان از روز دوشنبه بدون هیچ محدودیتی می توانند به اسپانیا سفر کنند.

رای دادگاه بلژیک علیه شرکت آسترازنکا

در مناقشات اتحادیه اروپا با شرکت آسترازنکا یک دادگاه بلژیکی این شرکت را موظف کرد که تا 27 سپتامبر 50 میلیون دوز واکسن دیگر به اتحادیه اروپا تحویل دهد. در حکم این دادگاه آمده است که در صورت عدم تحویل بموقع این دوزهای واکسن این شرکت باید به ازای هر دوز تحویل داده نشده 10 یورو جریمه پرداخت کند.

کاهش لیست کشورهای خطر کرونایی در آلمان

با توجه به کاهش شمار مبتلایان جدید دولت آلمان از روز یکشنبه یونان و تقریبا تمام فرانسه، سوئیس و بلژیک را از لیست مناطق خطر کرونایی خود حذف می کند. این خبر را انستیتو رابرت کخ آلمان روز جمعه اعلام کرد. به این ترتیب مسافران از این کشورها دیگر برای سفر به آلمان هیچ محدودیتی نخواهند داشت.

لغو استفاده اجباری از ماسک در فضاهای باز در اسپانیا

اسپانیا هم طرح استفاده اجباری از ماسک در فضاهای باز را لغو می کند. این خبر را نخست وزیر این کشور اعلام کرد. کابینه دولت پنج شنبه آینده تصمیمات متناسب را اتخاذ خواهد کرد که باید در 26 ژوئن اجرایی شود.

کرونا عامل افزایش چشمگیر فقر در ایتالیا

روزنامه "تاگس آنسایگر" سوئیس افزایش چشمگیر فقر در ایتالیا را به عنوان زخم بزرگ پاندمی به کشور ایتالیا ارزیابی کرده و نوشت: این پاندمی در کنار بیماری و مرگ همچنین فقر جدید را برای این کشور به همراه آورد.

بر اساس محاسبات اداره آمار ملی ایتالیا شمار ساکنان این کشور که در فقر مطلق زندگی می کنند سال گذشته به سطح رکورد بالایی افزایش پیدا کرده است. بر این اساس در سال 2020 بیش از 2 میلیون خانواده در ایتالیا دچار فقر مطلق بودند که شامل 7.7 درصد کل خانواده ها در این کشور بوده است. در سال 2019 این رقم 6.4 درصد بود.

بر اساس محاسبات اداره آمار ملی ایتالیا (ایستات) حدود 5.6 میلیون ایتالیایی کاملا فقیر هستند که تعداد آن ها حدود یک میلیون بیشتر از سال قبل است و این نشان می دهد که تقریبا از هر 10 نفر یکی در این کشور در فقر مطلق زندگی می کند.

آمار ارقام اعلام شده نشان دهنده مسئله دیگری در این کشور هم هست و آن این است که برای اولین بار یک پدیده اجتماعی رخ داده و یک جامعه اقتصادی از هم گسیخته را ایجاد کرده به گونه‌ای که بر اساس آمارها فقر در شمال ایتالیا که مرفه تر است در دوران بحران کرونا دو برابر بیشتر از جنوب این کشور رشد کرده است.

نشانه هایی از این مسئله از مدتها قبل از انتشار این گزارش در ایتالیا دیده می شد و زمانی که بعد از اولین قرنطینه کرونایی در بهار سال 2020 آشپزخانه های کوچک و سازمان های خیریه دوباره مجاز به فعالیت شدند صف های ایجاد شده مقابل این نهادها بیش از هر زمان دیگری در بسیاری شهرهای مهم ایتالیا طولانی بود.

یکی از پروفسورهای تاریخ دانشگاه رم و مسئولین این خیریه ها در این باره گفته است که ما مراکز توزیع مواد غذایی در رم را در این دوران از 3 به 28 مرکز افزایش دادیم و گرسنگی بزرگترین مسئله بود.

در بخش پایانی این گزارش با اشاره به بیکاری بسیاری از ایتالیای ها و بخصوص جوانان در دوران پاندمی آمده است: این همه گیری این درام را تشدید کرد. در گروه سنی بین 18 تا 34 سال در سال 2020 فقر به صورت ویژه تشدید شد.

ایتالیا از جمله کشورهایی در اروپا بود که به شدت تحت تاثیر بحران کرونا و عواقب وخیم آن قرار گرفت.

تشدید محدودیت‌های سفر برای مسافران انگلیسی در ایتالیا

ایتالیا محدودیت های سفر برای مسافران از انگلیس را به دلیل شیوع گسترده ویروس جهش یافته هندی در این کشور تشدید می‌کند.

ایتالیا یک قرنطینه پنج روزه را برای مسافران از انگلیس مد نظر قرار داده است. این خبر را وزیر بهداشت ایتالیا روز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مسافران از انگلیس باید یک تست کرونای منفی را ارائه دهند و بعد از پایان دوران قرنطینه هم باید یک تست منفی کرونای دوم را ارائه دهند.

"هلگا براین"، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان هم به دلیل شیوع ویروس جهش یافته هندی در انگلیس از طرفداران فوتبال در آلمان می خواهد که به لندن سفر نکنند

ابراز دلسردی سازمان بهداشت جهانی درباره نتایج آزمایش های بالینی واکسن آلمانی

سازمان بهداشت جهانی هم درباره نتایج آزمایش های بالینی واکسن آلمانی کیوروک ابراز دلسردی کرده است.

.نتایج آزمایش‌های بالینی واکسن آلمانی "کیوروک" به‌مراتب کم‌تر از انتظاری بود که از آن می‌رفت. نتایج اولیه‌ای که این شرکت مستقر در توبینگن اعلام کرده حاکی از کارایی 47درصدی این واکسن علیه بیماری کووید 19 است.

شرکت آلمانی "کیوروک" در توبینگن در اطلاعیه‌ای نتایج اولیه کارآزمایی‌های بالینی واکسن تولیدی کرونای خود بر روی 40هزار داوطلب را منتشر کرده است.

طبق این نتایج، اثربخشی این واکسن علیه بیماری کووید 19 با هر نوع شدتی 47درصد اعلام شده است.

طبق داده‌‌های کنونی، این واکسن نتوانسته ویژگی‌های یک واکسن موفق علیه ویروس کرونا را به دست بیاورد.

.برای مثال اداره دارو و غذای آمریکا (FDA) حداقل کارایی یک واکسن موفق علیه کرونا را 50درصد اعلام کرده است. سازمان بهداشت جهانی نیز اعلام کرده که حداقل کارایی باید 70درصد باشد

.با این حال هنوز آزمایش‌ها به پایان نرسیده و به منظور رسیدن به تجزیه و تحلیل نهایی باید تحقیق بر روی دست کم 80 مورد دیگر ادامه یابد. با نهایی شدن آزمایش‌ها ممکن است نتایج کارایی این واکسن نیز تغییر کند.

قرار بود در صورت اخذ مجوز آژانس دارویی اروپا، واکسیناسیون با این واکسن از نیمه دوم سال میلادی جاری آغاز شود.

عواقب وخیم بحران کرونا برای دویچه بان آلمان

دویچه بان آلمان هم عواقب بحران کرونا را کاملا احساس کرده و بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده در ماه های ابتدایی سال جاری میلادی تعداد مسافران این شرکت دولتی حدود 50 درصد کاهش داشته است.

جدیدترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 3,181نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 56 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 10,476نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 11 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 1,147نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 35 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها در عرض 24 ساعت 4,214 نفر به کرونا مبتلا شده و 18 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,752,872نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و 110,702نفر هم اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون 4,610,893نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 127,956نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,250,902نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 127,225نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,757,442نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 80,652نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال 3,728,583نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و 90,912نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/