شهرخبر

ویژگی های رمزارز ملی دولت چین

بانک ارتباطات چین از یوان (RMB) دیجیتال خود در پکن به صورت آزمایشی رونمایی کرد.

اقتصاد ویژگی های رمزارز ملی دولت چین

پکن برنامه تست یوان دیجیتال را آغاز کرده که به مشتریان امکان می دهد این ارز دیجیتال را در چند پذیرنده این شهر خرج کنند. روز چهارشنبه، بانک ارتباطات از رویداد آزمایشی یوان (RMB) دیجیتال خود در پکن رونمایی کرد. کارکنان اطلاعاتی را به بازدیدکنندگان معرفی کردند و سپس به آنها دستورالعمل دانلود برنامه RMB دیجیتال را دادند، تا کیف پول RMB دیجیتال را باز کنند و اولین خریدهای یوان دیجیتال خود را در شهربازی دره شادی پکن انجام دهند.

ماه قبل، در اولین نمایشگاه بین المللی محصولات بین المللی چین که در استان هاینان برگزار شد، خیلی از بانک ها فضاهای آزمایشی را راه اندازی کردند تا بازدیدکنندگان چندین روش استفاده از یوآن دیجیتال را تجربه کنند. دولت چین پیش از این چندین آزمایش یوان الکترونیک را به عنوان بخشی از آزمایش های ارز دیجیتال خود انجام داده و قصد دارد این برنامه آزمایشی را در آینده گسترش دهد.

سال گذشته، بانک چین (PBOC) برنامه هایی را برای آماده سازی ارز دیجیتال مستقل خود هنگام بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اعلام کرد. گفته شد که این ارز جدید که نام رسمی ندارد اما با DCEP مخفف پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال شناخته می شود، برخی از ویژگی ها را با ارزهای رمزنگاری شده به اشتراک می گذارد. پیش بینی می شود که یوان الکترونیک جایگزین پول نقد شود، در حالی که چین قصد دارد اولین اقتصاد بزرگی باشد که آزمایش ارز دیجیتال را در سطح ملی انجام می دهد.

 

منبع: برنا