شهرخبر

ادامه جنگ قدرت و تشدید شکاف در رژیم صهیونیستی؛ نتانیاهو سیاست زمین سوخته را در پیش گرفته است


ادامه جنگ قدرت و تشدید شکاف در رژیم صهیونیستی؛ نتانیاهو سیاست زمین سوخته را در پیش گرفته است

با وجود تمام فشارهای صورت گرفته، بنیامین نتانیاهو اعلام کرد دست کم طی یک ماه آینده حاضر به تخلیه مقر اقامت نخست وزیری نیست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه 12 تلویزیون اسرائیل با اعلام این خبر افزود گرچه خانواده نتانیاهو کار جمع آوری و بسته بندی اسباب و اثاثیه خود را آغاز کرده است، اما این کار دست کم چند هفته به طول خواهد انجامید.

خبرنگار این شبکه عبری در گزارشی امروز جمعه گفت : با وجود گذشت یک هفته از تشکیل کابینه جدید و نخست وزیری نفتالی بنت ، نخست وزیر سابق که اکنون رهبر مخالفان است همچنان مقر نخست وزیری را در اشغال خود داشته و حاضر به تخلیه آن نیست.

منابع آگاه خبر دادند خانواده نتانیاهو کار جمع آوری و بسته بندی اسباب و اثاثیه را  آغاز کرده است، اما با روندی که آنها در پیش گرفته اند پیش بینی نمی شود این کار طی کمتر از چند هفته به پایان برسد.

جالب اینجاست نتانیاهو یک آپارتمان در خیابان غزه در محله رحاویای بیت المقدس اشغالی برای سکونت خود برگزیده است، اما تا زمان آماده شدن و تامین امنیتی آن قرار است وی به منزل خود در نقطه دیگری از شهر منتقل شود.

در همین راستا پایگاه عبری زبان (bhol) فاش کرد به دستور شخص  نتانیاهو، در شب تحویل دفتر نخست وزیری به بنت ، تمامی برگه ها و اسناد موجود در  دفتر پاره و اتلاف شده اند.

به نوشته این پایگاه عبری زبان، به دستور شخص نتانیاهو کارمندان دفتر نخست وزیری مجبور شدند تمام اسناد بایگانی شده در کمدها و قفسه های دفتر نخست وزیری را خرد کرده و از بین ببرند.

این پایگاه با انتشار تصویری از اسنادی که در دستگاه های خردکن ریخته شده بود، اعلام کرد مسئولین مربوطه در نهادهای نظارتی تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کرده‌اند.

روزنامه هاآرتص هم پیش از این خبر داده بود بنیامین نتانیاهو در روز تحلیف بنت دستور داد مقادیر زیادی از اسناد و مدارک موجود در دفترش را به داخل حوضچه ماهی موجود در دفترش بریزند.

این روزنامه هم تاکید کرد فردی که مستقیما دستور انجام این کار را به کارمندان داده شخص نتانیاهو بوده است در حالی که طبق قانون اسناد و مدارک موجود در دفتر نخست وزیری متعلق به وی نبوده و در مالکیت اسرائیل است.

در همین راستا آنا بارسکی خبرنگار سیاسی روزنامه معاریو هم در صفحه خود در توئیتر خبر داد مسئولین دفتر نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل اعلام کردند هفته آینده (یکشنبه) تحقیقات خود را درباره دلایل راه اندازی دستگاه های خردکن این اداره در طول ساعات شب آغاز خواهند کرد.

در مقابل گرچه طرفداران نتانیاهو قادر به انکار وقوع این امر نیستند اما ادعا می کنند تمام اسناد از بین رفته ، جزو اسناد و مدارک شخصی نتانیاهو بوده‌ است.

انتهای پیام/