به گزارش برنا؛ سرهنگ کارآگاه "سیدعلی شریفی" گفت: سوم فروردین ماه سال جاری پرونده ای مبنی بر سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو در کلانتری 101 تجریش تشکیل و با دستور قضائی  برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم به پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکی برای تکمیل تحقیقات به  پلیس آگاهی دعوت که در تحقیقات بعمل آمده اظهار داشت: سوم فروردین ماه خودروی خود را در حوالی میدان تجریش پارک کردم و پس از مراجعه متوجه شدم  قفل صندوق عقب خودرو تخریب شده و کیف حاوی مدارک و مقداری لوازم صندوق عقب خودرو  به سرقت رفته است.

وی عنون داشت: شاکی در ادامه بیان داشت،  بعد از چند روز از موضوع سرقت، فردی ناشناس طی تماس تلفنی به بنده اعلام داشت مدارک هویتی شما را پیدا نموده ام و در قبال تحویل آن  درخواست پنج میلیون تومان وجه نقد بعنوان مژدگانی نموده و اعلام داشت مبلغ مذکور را بشماره حسابی بنام مراد واریز نمایم که مبلغ مذکور را به حساب اعلامی واریز کردم.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی ابراز داشت: با اطلاعاتی که مال باخته به کارآگاهان ارائه داد طی استعلامات بعمل آمده مشخص گردید صاحب به جرم استعمال مواد مخدر در زندان در حال تحمل کیفر می باشد .

این مقام انتظامی عنوان کرد: در ادامه با همکاهنگی های قضائی، مراد از زندان تحویل و به مدت یک هفته در اختیار این یگان قرار گرفت ، که در تحقیقات بعمل آمده جامع پلیسی ابتدا منکر هرگونه سرقت گردید ولی پس از مواجهه با مستندات و ادله به جرم خود در خصوص سرقت محتویات داخل خودرو شاکی با همدستی فردی به اسم مجید معترف گردید

وی تصریح کرد: در ادامه طی بازجوئیهای بعمل آمده مراد به 15 فقره سرقت دیگر در خصوص سرقت اماکن و محتویات داخل خودرو در مناطق شمال تهران که به تنهایی اقدام به سرقت می نموده معترف و اظهار داشت ؛ اموال را به افراد ناشناس فروخته و از وجه بدست آمده  مواد مخدر تهیه واستعمال می کرده است.

سرهنگ شریفی افزود: با همکاری مراد  همدست وی به اسم مجید در خیابان نیاوران دستگیر و به این یگان دلالت و درتحقیقات بعمل آمده به بزه انتسابی معترف و اظهار داشت از مجموع سرقت ها حدود 70 میلیون تومان را بدست آورده اند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهمان پرونده به دادسرای ناحیه یک تهران ارسال و طی صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.