به گزارش برنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی طرح‌های مربوط به بخش بهداشت و درمان و سلامت را با اعتبار 3هزار و 214 میلیون تومان و با ظرفیت اشتغالی 2هزار و 680 نفر افتتاح کرد.

رئیس جمهور در این ارتباط تصویری دستور بهره‌برداری از یک هزار و 27 تخت بیمارستانی شامل بیمارستان 538 تختخوابی فیروزآبادی شهر ری، بیمارستان 135 تختخوابی جایگزین لنگرود و بیمارستان 96 تختخوابی جایگزین آذرشهر، بیمارستان 90 تختخوابی تکاب و بیمارستان 218 تختخوابی بخش خصوصی مادر قم را در حوزه طرح‌های ملی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را صادر کرد.

امروز همچنین با فرمان رئیس جمهور دو ایستگاه متروی مدافعان سلامت و شهرک آزمایش در حوزه طرح‌های توسعه ای شهرداری تهران، به بهره برداری رسید.

رئیس جمهور قبل از صدور فرمان افتتاح بیمارستان 528 تختخوابی فیروزآبادی شهرری، با قدردانی از تلاش های انجام شده برای به بهره برداری رسیدن این مرکز بهداشتی و درمانی، تاکید کرد: اقدامات انجام شده در طول 8 سال فعالیت دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و سلامت در تاریخ کشور بی نظیر و بی سابقه است و در هیچ برهه ای نداریم که در 8 سال چنین تحولی در بخش سلامت اتفاق افتاده باشد.

دکتر روحانی افزوده شدن 14 هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی کشور در طول یکسال را اقدامی ارزشمند و افتخار آمیز دانست و گفت: از همه دست اندرکاران می خواهم از تبلیغات ناروا نرنجند و از حرفهای بی اساس نگران نشوند، ‌دروغ‌ها را باد می‌برد و بیمارستان، تخت، پزشک و درمان می‌ماند و مردم در طول سالهای آینده شاهد آثار این هشت سال خواهند بود و دروغگو هیچ وقت به نتیجه‌ای نمی‌رسد.

دکتر روحانی در آیین افتتاح بیمارستان 135 تختخوابی شهید حسین پور لنگرود، ارائه خدمات در استان های مهمان پذیر از جمله استان های شمالی، خراسان، اصفهان ، فارس و آذربایجان را یک وظیفه مضاعف دانست و گفت: گردشگری سلامت از اهمیت بالایی برای ما برخودار است و بیمارستان ها در استان های مرزی کشور می توانند با ارائه خدمات درمانی به مهمانان و گردشگران خارجی در توسعه گردشگری سلامت بسیار موثر باشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه قبل از انقلاب هر کسی در کشور دچار یک بیماری سخت می شد دنبال این بود که راهی پیدا کند تا برای درمان به خارج برود، گفت: امروز بسیاری از ایرانیانی که در کشورهای خارجی ساکن هستند، ترجیح می دهند برای درمان خود یا حتی برای برخی از عمل‌های جراحی ایران را انتخاب کنند.

دکتر روحانی افزود: معنای این وضعیت این است که پزشکان و پرستاران عزیز و همه عزیزانی که در بخش سلامت تلاش می‌کنند، یک کار بزرگ و پرافتخاری را در این 43 سال در کشور ما به وجود آورده اند.