شهرخبر

مستندی از نجات معتادان گورخواب‌ به‌وسیله فوتبال، امشب پخش می‌شود + فیلم


مستندی از نجات معتادان گورخواب‌ به‌وسیله فوتبال، امشب پخش می‌شود + فیلم

مستند «آوانتاژ» به کارگردانی محمد کارت روایتی از زندگی تعدادی کارتن‌خواب رو به بهبود است که مسیر تلاش برای بهتر زندگی کردن را طی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، این فیلم در شبکه مستند تولید شده و روایتی از زندگی تعدادی کارتن‌خواب رو به بهبود است که مسیر تلاش برای بهتر زندگی کردن را طی می‌کنند. 

فیلم مستند «آوانتاژ» روایتگر شرایط گذشته و حال تعدادی کارتن خواب تغییر وضعیت داده است که تیم فوتبال تشکیل داده‌اند و برای اثبات تیم خود باید در مسابقه با تیم پیشکسوتان استقلال تهران برنده بازی شوند. 

این کارگردان پیش از این فیلم‌های مستندی چون «جایی که آدم‌ها درخت می‌شوند»، «خون‌مردگی»، «بختک» و «معلق» را ساخته است.

مستند تحسین‌شده «آوانتاژ» تاکنون عناوینی چون برنده تندیس‌ بهترین کارگردانی فیلم‌های بلند، بهترین موسیقی و بهترین صدا را دریافت کرده و نامزدی بهترین تدوین دهمین جشنواره سینماحقیقت، نامزد بهترین فیلم هنروتجربه، نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین کارگردانی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرده است. 

از دیگر عوامل اصلی این فیلم می‌توان به فیلمبردار: جواد رزاقی‌زاده، صدابردار: مهدی‌ کارت، تدوین: اسماعیل علیزاده، صداگذار: آرش قاسمی، آهنگساز: صبا ندایی، اتالوناژ: حمیدرضا فطوره‌چیان و سیندخت رحیمیان، دستیاران کارگردان: امین مختاری و مهرداد خانی، عکاس: سجاد عسکری، تهیه‌کننده: محمد کارت و آبان عسکری اشاره کرد. 

فیلم مستند سینمایی «آوانتاژ» به کارگردانی محمد کارت چهارشنبه 26 خرداد ساعت 21:54 از شبکه مستند پخش می‌شود. 

 

مستند , تلویزیون ,

 

انتهای پیام/