شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#مریخ

دیدن چهره ای عجیب و مرموز در مریخ

یک علاقه‌مند به اثبات وجود حیات در مریخ تصویری که ناسا گرفته بود را منتشر کرد و گفت این تصویر صورتی است که مریخی ها سال ها پیش آن را ساخته‌اند.

دیدن چهره ای عجیب و مرموز در مریخ

به گزارش منیبان به نقل از اسپوتنیک؛ علاقه‌مندان به فضا و دانشمندان دوست دارند تصاویر گرفته شده از کهکشان ها را برای اثبات حیات فرازمینی یا وجود هرگونه موجود فضایی جستجو کنند تا ادعاهای خودشان را ثابت کنند. برخی از آنها حتی در این کار بسیار موفق بودند. یک جوینده UFO ادعا می کند که زندگی در مریخ وجود دارد و این ادعا را با تصویری از این سیاره که شبیه به صورت انسان که توسط ناسا گرفته شده، ثابت کرد.

صورتی شبیه به انسان در مریخ

اسکات سی وارینگ که یکی از علاقه‌مندان به نجوم است، می گوید که مشخصات ظاهری کشف شده در میان سنگ ها و نقش برجسته های مریخی با گرد و غبار، ظاهر انسانی ندارد ، اما "ویژگی های مشابه به صورت انسان قابل مشاهده است. او در این باره می گوید:" این شبیه صورت، یک چانه بزرگ ناهموار ، دهان باز ، بینی با اندازه طبیعی ، برجستگی ابرو و پیشانی دارد. به نظر می رسد که دارای جمجمه و موهای بسیار بلندی است. "

وی افزود: "این شخص باید شخصیتی بسیار مهم برای مریخی ها باشد تا چهره ای به این ابعاد و بزرگی از او در این سیاره بسازند. این چهره باستانی باید میلیون ها سال پیش ساخته شده باشد." به گفته وارینگ، این اثر تاریخی یافته شده به صدها چهره در ناهید ، ماه ، زمین و مریخ اضافه شده که وی ادعا می کند در چند دهه گذشته کشف کرده است.

چهره ای مرموز در سطح سیاره سرخ پیدا شد

مشاهده جدید وارینگ تاکنون هیچ گونه محبوبیتی در بین جامعه منجمان ایجاد نکرده، و درباره وارینگ مسائلی وجود دارد که دیگران او را به بیماری پاریدولیا که گرایش به دیدن الگوها یا اشیا در چیزهای معمولی است، متهم می کنند.

به گفته وارینگ ، منتقدان که ظاهراً واقعیتی را که بیش از حد دردناک باشد انکار می کنند ، این بار هم یافته های او را رد کردند.