شهرخبر

رقم نهایی بدهی شهرداری تهران در پایان کار اصلاح طلبان اعلام شد


رقم نهایی بدهی شهرداری تهران در پایان کار اصلاح طلبان اعلام شد

عضو شورای شهر تهران، رقم نهایی بدهی شهرداری تهران در پایان کار اصلاح طلبان در مدیریت شهری را اعلام کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مجید فراهانی اظهار کرد: تهران پایتخت ایران جهان شهری ایرانی اسلامی است که باید همه ابعاد تلاش و زندگی شهروندان در اداره و مدیریت آن مورد توجه قرار گیرد تا با فراهم ساختن زمینه رشد و توسعه فردی گام‌های توسعه شهری مبتنی بر اصلی ترین سرمایه شهر یعنی شهروندان بنا شود و زمینه‌ای فراهم شود تا نه تنها شهروندان به تهران افتخار کنند، بلکه یکایک ایرانیان نیز تهران را دوست داشته باشند و از افتخارآفرینی مدیریت شهری در اداره مطلوب و موثر پایتخت کشورشان خشنود باشند.

وی ادامه داد: انتخابات شورای شهر تهران فرصت انتخاب رویکردهای اداره شهر و شهرداری توسط شهروندان است. در ششمین انتخابات شورای شهر تهران اصلاح طلبان با تأکید بر فراهم ساختن شهری برای زندگی شهروندان رویکردهای کلیدی خود در اداره شهر و شهرداری را بر فراهم ساختن فرصت زندگی بهتر در تهران استوار کرده اند و تلاش می‌کنند زندگی در شهر را فدای هیچ چیزی نکنند.

عضو شورای شهر تهران افزود: هوشمندسازی 100 درصدی فعالیت‌ها و ارائه تمام الکترونیک خدمات بدون نیاز به مراجعه شهروندان به شهرداری، شفاف سازی فرآیندها، فعالیت‌ها و انتشار اطلاعات مالی، معاملاتی و عملکردی، واگذاری سهام شرکت‌ها و موسسات وابسته در بازار سرمایه، تداوم روند توقف شهر فروشی و مقابله با تخلفات ساختمانی و اصلاح فرآیند و کاهش مدت زمان صدور پروانه و گواهی ساختمانی در راستای تحقق شهرداری قانونمند و شیشه ای اجرایی خواهد شد.

فراهانی درباره پروژه‌های اجرایی در شهر تهران گفت: ما دو دسته پروژه در تهران داریم یکی مگاپروژه‌ها که توسط معاونت‌ها اجرا می‌شود و دوم پروژه‌های منطقه‌ای که توسط مناطق اجرا می‌شود. در دوره پنجم شورا ظرف دو سال اخیر پروژه‌های محله‌ای را در دستور کار قرار دادیم. مسئله دیگر اتمام پروژه‌های نیمه تمام بود که در دوره بعد پیگیری خواهد شد.

وی درباره بدهی‌های مدیریت شهری افزود: بدهی شهرداری تهران در انتهای سال 1399 حدود 60 هزار میلیارد تومان بوده، در دوره پنجم شورا نه تنها به خالص بدهی‌ها افزوده نشد بلکه 2000 میلیارد تومان نیز از این بدهی‌ها کاسته .

عضو شورای شهر تهران در پایان گفت: متاسفانه تبلیغاتی صورت گرفته که انگار در شهر هیچ کاری انجام نشده اما اضافه شدن 23 پارک فرامنطقه‌ای و بیش از 100 پارک محلی، بهره برداری از 30 ایستگاه مترو و ساخت 12 کیلومتر اتوبان بزرگراهی در جنوب شهر تهران جزو کارهای جدیدی است که انجام شده است.

انتهای پیام/