شهرخبر
 ترابی و قایدی همزمان فیکس تیم ملی شوند

پیشکسوت استقلال گفت: رویارویی استقلال و پرسپولیس در شرایط فعلی کاملا به ضرر استقلال خواهد بود چون این تیم به شدت درگیر مشکلات مدیریتی و مالی است.

در آستانه شروع دوباره مسابقات لیگ برتر با قرعه کشی مسابقات جام حذفی مشخص شد استقلال و پرسپولیس باید در دوره یک چهارم نهایی جام حذفی به مصاف هم بروند. این در حالی است که تیم ملی فوتبال ایران نیز در رقابت های انتخابی جام جهانی باید سه شنبه شب به مصاف عراق برود. مهدی پاشازاده در گفتگو با خبرورزشی درباره مصاف مهم تیم ملی با عراق، شرایط مدیریتی در باشگاه استقلال و دربی پیش رو حرف زد.

اوضاع تیم ملی در آستانه دیدار حساس با عراق را چطور ارزیابی می کنید؟

بازی سختی در پیش داریم البته تیم ملی در حال حاضر از نظر روحی و روانی با کسب سه برد در این مسابقات شرایط خوبی دارد ولی اینکه در آخرین بازی باید با عراق بازی کنیم شاید کمی کار را دشوار کند. امیدوارم مسابقه پایانی را نیز با قدرت و برتری پشت سر بگذاریم.

تیم ملی عراق را در این چند بازی چطور تحلیل کرده اید؟

ما اگر در دور رفت اسیر اتفاقات زمان ویلموتس نمی شدیم الان این قدر برای عبور از این تیم مشکل نداشتیم. ولی به لحاظ فنی باید بگویم این تیم سه بازیکن شاخص دارد که بشار رسن، طارق همام و مهند علی هستند. ما در دیدار با بحرین بد شروع کردیم اما در نیمه دوم با تعویض هایی که انجام دادیم وضعیت بهتر شد. مطمئنم مهره چینی ما مقابل عراق تاثیر خیلی مهمی در بازی خواهد داشت.

چکار کنیم که برنده شویم؟

باید گل نخوریم! چون در آن صورت گل زدن به عراق سخت‌تر می‌شود.

از رویارویی با عراق باید انتظار چه ویژگی هایی را داشته باشیم؟

عراقی‌ها سر سخت و سخت جان هستند. محکم بازی می‌کنند و وقتی روبروی ایران هستند گویی با دشمن‎شان مسابقه دارند. فوتبال را خشن بازی می‌کنند که این هم ناشی از تفکرات‎شان از بازی با ایران است. اگر در میانه زمین بشار رسن و طارق را از کار بیندازیم و از سرعت مان استفاده کنیم می توانیم برنده باشیم.

نقطه ضعف تیم ما در این دیدارها کجا بود؟

ما در دفاع چپ و راست ضعف داریم. فقط یک مقدار میلاد محمدی جلو می رود آن هم زمانی است که ترابی یا قائدی به زمین می آیند و در چپ وضعیت‎‌مان بهتر می‌شود ولی در راست خوب نیستیم.

برخی کارشناسان معتقدند که تحت یک سری شرایط خاص شاید ایران بتواند با باخت هم صعود کند؟

این در شأن و شخصیت ایران نیست که به باخت مقابل عراق فکر کند و دلخوش به نتایج دیگر تیم‌ها باشیم. ما باید در اندازه های خودمان باشیم. این بازی مثل یک تک دیدار در جام حذفی است. امیدوارم دو بر صفر برنده باشیم.

فکر می‌کنید مهدی قائدی به درد این بازی می‌خورد؟

چرا که نمی خورد! در بازی قبل جهانبخش در ۲۰ دقیقه اول ۷ بار توپ لو داد. این را به خاطر تعصب روی استقلال نمی گویم. کادر فنی اگر از ابتدا قائدی و ترابی را در چپ و راست به میدان بفرستد تیم از دو طرف رونده تر کار می کند. من جای اسکوچیچ بودم احمد نوراللهی را مقابل کامبوج ۹۰ دقیقه بازی نمی دادم تا خسته نشود. ولی در نهایت اسکوچیچ است که نظر می‌دهد. ما باید روی دور زدن دفاع حریف بیشتر کار کنیم. کاری که در دو بازی اخیر نتوانستیم انجامش بدهیم. عراق هم قطعاً با تجمع در خط دفاعی مقابل ما به میدان خواهد آمد.

وضعیت مدیریتی در باشگاه استقلال را چطور ارزیابی می کنید؟

این سناریوی تکراری همواره در پایان فصل همه چیز را بر هم می ریزد. درست زمانی که استقلال باید آرامش داشته باشد و فصل را به درستی به پایان برساند و برای فصل بعد برنامه‌ریزی کند این اتفاقات می افتد و انواع التهاب های مدیریتی در باشگاه دیده می شود. امیدوارم بالاخره شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که حق به حقدار برسد.

استقلال هم در جام حذفی به پرسپولیس خورد. دربی جام حذفی را چطور پیش بینی می کنید؟

این هم از جذابیت های فوتبال است که گاهی تیم‌های رقیب در چنین مراحلی باید به مصاف هم بروند. قطعا هر چه این مسابقات بیشتر باشد برای فوتبال بهتر است.

پیش بینی می توان از نتیجه دربی داشت؟

فعلا همه چیز به ضرر استقلال است. هنوز به لحاظ نفری یارگیری درستی نداشته. است از نظر مدیریتی در شرایط باثباتی نیست و مشکلات مالی که از طرف کادرفنی مطرح شده همه و همه می تواند منجر به پایین آوردن آمادگی این تیم برای چنین بازی مهمی باشد.امیدوارم در مجموع هرچه زودتر از استقلال به آرامش می رسد.