شهرخبر

شاهرخ بیانی در گفت‌وگو با خبرورزشی:

مقایسه استایل علی دایی و مهدی قایدی/ مسی با هوشش بازی می‌کند نه بدنش/ مجیدی به تیمش تنش ندهد

هافبک اسبق تیم ملی گفت: پیروزی مقابل کامبوج قابل پیش‌بینی بود اما نباید تصور کرد بازی با عراق هم به همین آسانی است.

مقایسه استایل علی دایی و مهدی قایدی/ مسی با هوشش بازی می‌کند نه بدنش/ مجیدی به تیمش تنش ندهد

خبرورزشی - تیم ملی کشورمان امشب باید در مصاف با تیم ملی عراق به میدان برود و آخرین بازی خود در دور برگشت انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را برگزار کند. شاهرخ بیانی هافبک اسبق استقلال و تیم ملی فوتبال کشورمان در گفتگو با خبرورزشی در این زمینه صجبت کرده است که در زیر می خوانید:

بازی با عراق را چطور پیش بینی می کنید؟

تیم فوتبال عراق کاملا شبیه خود ماست. اصلاً مثل این است که عراق یکی از تیم‌های خوب باشگاهی ماست. بازیکنانشان شبیه بچه های خودمان فوتبال بازی می کنند و با توجه به شناخت خوبی که از فوتبال ایران دارند همیشه یک حریف سرسخت برای ما محسوب می شدند. عراقی ها فوتبال را باهوش بازی می کنند و دوندگی و فوتبال با تعصب از دیگر شاخصه های آنها محسوب می شود. امیدوارم این تیم را شکست بدهیم چون در غیر این صورت کارمان سخت می شود.

چطور؟

اگر نتوانیم به دور بعد راه پیدا کنیم و حذف شویم فوتبال ما چهار سال عقب می‌افتد. اسپانسرهایی که می خواهند به فدراسیون کمک کنند دیگر جلو نمی آیند و شرایط خیلی بد می شود. همین حالا فدراسیون ما بدهکار است.

نظرتان راجع به اسکوچیچ و سبک مربیگری اش در تیم ملی چیست؟

او مربی خوبی است اما با توجه به تجربه بالای بازیکنان تیم ملی آنها حتی بدون مربی هم می‌توانند کارشان را انجام بدهند. در نتیجه سرمربی این تیم ملی، فقط باید بتواند به لحاظ روحی روانی آنها را شارژ کند. یک انسان باشخصیت باشد و تمرینات مدرن بدهد. چون این بچه ها همگی در باشگاه‌های اروپایی زیر نظر سرمربیان خودشان فوتبال روز را تمرین و بازی می کنند.

بازی مهدی قائدی تا اینجای کار را چگونه ارزیابی می کنید؟

قایدی یک فوتبالیست باهوش است که جثه آنچنانی ندارد. او با اینکه جثه آنچنانی ندارد اما فوتبال و باهوش بازی می‌کند و با بدنش کاری ندارد. شما مسی را ببینید، با این که درشت هیکل و عضلانی نیست اما چون باهوش فوتبال بازی می کند به مسی تبدیل شده است. فکر می کنم مهدی قائدی باید یک مربی بدنسازی اختصاصی داشته باشد تا بتواند به فرم مطلوب بدنی دست پیدا کند. یادم هست روزی که علی دایی برای ادامه فوتبالش به آلمان رفت چه استایلی داشت، ولی روزی که از آلمان برمی‌گشت چقدر از نظر جثه و هیکل متفاوت شده بود. قائدی هم می‌تواند با در اختیار داشتن یک مربی تغذیه و بدنساز شرایط جسمی اش را بهبود بخشد.

وضعیت استقلال در تعطیلات را چطور ارزیابی می کنید؟

خوشحالم که آرمان رمضانی توانست در دیدار دوستانه با پیکان گلزنی کند و این باعث می شود روحیه رمضانی بالا برود و در لیگ، گل نزدن های دیاباته و خط حمله استقلال را تلافی کند.

شرایط باشگاه را چطور می‌بینید؟

متاسفانه وضعیت مدیریتی خوب نیست. همیشه استقلال در این سال ها به ویژه در پایان فصل به این مشکلات بر می خورد. فرهاد مجیدی هم که از اول می دانست در چه شرایطی مسئولیت این تیم را پذیرفته باید به جای ایراد گرفتن از شرایط و انتقاد، سعی کند آرامش را در استقلال حاکم کند و به تیمش تنش ندهد. چون خود او از بازیکنان قدیمی استقلال است و می داند این تیم هیچ زمان شرایط خوبی نداشته و نخواهد داشت. این مشکلات همیشه با استقلال همراه است.