شهرخبر
اعتراض مالک تیم قهرمان لیگ به دیده نشدن بازیکنانش؛/ چرا سرمربی تیم ملی لیگ تنیس روی میز را نمی بیند؟

لیگ برتر تنیس روی میز در حالی با قهرمانی تیم فراسنج تهران به پایان رسید که مالک این تیم معتقد است سرمربی تیم ملی یک بازی لیگ برتر را هم ندیده است.

مالک و مدیرعامل باشگاه فراسنج تهران که اخیراً به همراه این تیم موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر تنیس روی میز ایران شد در گفتگویی با خبرنگار ورزش سه، درباره این قهرمانی، مشکلات لیگ برتر و حضور در این بازی‌ها به صحبت پرداخت.


حمید رضا احسانی مهر درباره اتمام بازی های فصل اخیر گفت: رقابت‌های لیگ برتر تنیس روی میز در سه مرحله انجام شد و آخرین مرحله آن هم همین بازی هایی بود که اخیرا برگزار تیم ما یعنی فراسنج در آن موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. به غیر از این عنوان، باید بگویم خیلی خوشحالم که بازی های لیگ با کیفیت بالا انجام شد. هر کسی که این مسابقات را سطح بالای آن را متوجه می‌شد.


او درباره حضور بازیکنان مطرح در تیم فراسنج گفت: پیش از آغاز بازی ها، به تیم ما لقب تیم ملی را داده بودند اما بازیکنان جوانی همچون احمدی، رادین، خیام و… که در تیم نوجوانان بودند برای تیم بزرگسالان هم به میدان رفتند. هرچه که بود ما در بازی های لیگ نشان دادیم که تا چه میزان به بازیکنان جوان اعتقاد داریم. بازیکنانی همچون احمدی که تنها ۱۴ سال سن دارد و برای تیم فراسنج به میدان رفت. البته در تیم ما نفرات اسم رسم داری همچون نیما و نوشاد عالمیان هم حضور دارند اما حضور چند بازیکن بزرگ نمی تواند باعث شود که ما نسبت به استفاده از جوانان سرد شویم.


او درباره تیم های دیگر فراسنج در لیگ برتر تنیس روی میز گفت: خوشبختانه ما علاوه بر قهرمانی در بازی های لیگ در بخش جانبازان و معلولین هم در دو فصل اخیر موفق شدیم به قهرمانی و نایب قهرمانی برسیم، انشاالله برنامه داریم از دور جدید بازی های در در قسمت بانوان هم فعالیت کنیم.


عضو هیات رئیسه فدراسیون تنیس روی میز درباره بزرگترین معضل بازی های لیگ برتر گفت: متاسفانه بزرگترین مسئله‌ای که ما با آن دست به گریبان هستیم دیده نشدن است. ما بازیکنان بسیار مستعدی داریم که هر کدام از آنها می توانند در سطح بین المللی برای ما افتخار آفرینی کنند اما رسانه ها بازی های این رشته ورزشی پوشش نمی دهند در حالی که اگر غیر از این باشد همه متوجه باانگیزه شدن و شکوفایی استعدادهای این ورزش می شوند.

-


او در این باره ادامه داد: شاید خیلی بد باشد که من این حرف را به زبان می آورم اما متاسفم که بگویم فینال بازیهای لیگ برتر تنیس روی میز کشور پخش مستقیم نداشت! مگر در هر رشته، بازی از فینال لیگ برتر هم مهم‌تر داریم؟ واقعاً نباید احترام گذاشته شود به کسانی که تمایل دارند که این رشته را هم دنبال کنند؟ من به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون تنیس روی میز، قطعاً موضوع عدم پخش دیدار فینال لیگ برتر را به طور کاملا جدی دنبال خواهم کرد تا در این باره به نتیجه برسیم.

 

 

 


او با گلایه از اتفاق موردنظر صحبت‌های خود را اینگونه ادامه داد: بخش خصوصی با توجه به اتفاقاتی که در ورزش حرفه‌ای می افتد چرا باید بیاید سرمایه گذاری کند؟ وقتی سرمایه گذار و بخش خصوصی پا به ورزش می‌گذارد مهمترین دلیل آن ارتقاء آن رشته ورزشی و البته دیده شدن سرمایه گذار مورد نظر است، اگر بازی فینال تنیس روی میز کشور پخش زنده نداشته باشد و اتفاقات این چنینی که به وفور دیده می شود، چرا بخش خصوصی باید به میدان بگذارد؟


احسانی مهر در ادامه صحبت های خود از راه اندازی انجمن حقوق ورزشکاران ایران گفت: ما به دنبال این هستیم تا با راه اندازی این انجمن، حقوق ورزشکاران را در قالب قوانین تعیین شده بگیریم و حتی در این باره به حقوق کارهای صنعتی و بازرگانی که در در ورزش حضور پیدا می‌کنند هم رسیدگی اخواهد شد تا بعد از مدت ها، همه کسانی که به نوعی در ورزش حضور دارند (بازیکنان،مربیان، خدمات، سرمایه‌گذاران و…) از احقاق حق خود خیالشان راحت باشد. تاکنون انجمنی اینچنینی در خاورمیانه وجود نداشت و برای اولین بار است که در کشور ما اینچنین انجمنی به وجود آمده اسن و حالا به دنبال آن هستیم تا بتوانیم آن را به فدراسیون تبدیل کنیم.


عضو هیات رئیسه فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: البته این را باید بگویم که خوشبختانه دوستان در فدراسیون زحمات بسیاری را متحمل می شوند تا بتوانند شرایط برگزاری بازی ها را به بهترین نحو تبدیل کنند. علی قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز از آن دسته مدیران است که شبانه روز خود را به وقت کار کرده و همه ما با کمک به او به دنبال این هستیم تا بتوانیم شرایط خوبی برای این ورزش مهیا کنیم.

 

احسانی مهر درباره حضور بین المللی تیم های تنیس روی میز گفت: متاسفانه در آسیا رقابت‌های مانند مسابقات جام باشگاه های آسیا برگزار نمی شود و به همین دلیل ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم شرایط برگزاری تورنمنتی بین المللی را در ایران به وجود بیاوریم. البته این را خوب می دانم که برای انجام این کار راه سختی در پیش داریم چرا که شرایط برگزاری مسابقات لیگ در ایران با فدراسیون جهانی هماهنگ نیست.

 


مدیرعامل تیم فراسنج تهران و عضو هیات رئیسه فدراسیون تنیس روی میز در پایان صحبت‌های خود به غیبت سرمربی تیم ملی در بازی های لیگ اشاره کرد و گفت: متاسفانه سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران را مدتهاست ندیده ایم در حالی که ایشان باید بر تک تک بازی های لیگ نظارت می کرد که البته این اتفاق هرگز نیفتاد و یک سال و نیم است که ایشان هیچ کدام از بازیکنان ملی‌پوش را ندیده و جالب اینجاست که می بینیم و می شنویم در این باره اظهار نظر هم می کند. ای کاش ایشان هم مانند مربیان تیم های ملی در ورزش های دیگر، بازی های لیگ تنیس روی میز را نگاه می کرد.