به گزارش برنا، رقابت‌های «مبارزه جنگجویان ووشو» دسته برتر (Top Division) در سال جاری طی روزهای 28 و 29 تیر ماه برگزار خواهد شد. این رقابت‌ها برای نخستین بار در راستای توسعه این رشته ورزشی برگزار خواهد شد.

میلاد عارفی مقام، عضو تیم ملی ووشو درباره برگزاری این مسابقات در گفت و گو با خبرنگار ورزشی برنا اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونا در جهان و به تعویق افتادن اکثر رویدادهای بین المللی ووشو فدراسیون ایران در اقدامی مثبت در تلاش است برای اولین بار مسابقات WWF را به صورت رسمی در ایران برگزار کند.

او ادامه داد: ما مدت هاست که بخاطر وضع موجود نه اردوهای تیم ملی را داریم و نه فدراسیون جهانی همتی می کند و مسابقه ای را برگزار می کند این درحالی است که تعداد کثیری از رشته های ورزشی این روزها در مسابقات بین المللی شرکت می کنند. به نظرم این کار فدراسیون ایران واقعا جای تشکر دارد به هر جهت هم در حفظ انگیزه بازیکنان و هم آماده نگه داشتند آنها موثر خواهد بود.

عارفی مقام در پایان خاطر نشان کرد: مهمترین هدف از برگزاری این مسابقات فعال کردن رشته ووشو در شرایط کرونایی است اما جوایزی هم که برای آن در نظر گرفته شده قابل توجه است. فکر میکنم بازی ها با استقبال خوبی مواجه شود.