شهرخبر

انتقاد از تاخیر در اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی؛ رئیس سازمان مالیاتی پاسخگو باشد


انتقاد از تاخیر در اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی؛ رئیس سازمان مالیاتی پاسخگو باشد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که تاخیر در اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی پذیرفتنی نیست، گفت:در بحث دریافت مالیات از این خانه‌ها ناهماهنگی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صدیف بدری با بیان "تاخیر در اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی به هیچ عنوان پذیرفته نیست" گفت: دولت متاسفانه آن طور که باید پیگیر اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی نبوده لذا دولت آینده باید این موضوع را در اولویت قرار داده و برای اجرای دقیق آن تمام تلاش خود را به کار بگیرد.

وی با یادآوری این‌که طبق گفته وزیر راه شهرسازی تاکنون 1.3 میلیون واحد مسکونی خالی شناسایی و به سازمان امور مالیاتی معرفی شده است ، افزود: متاسفانه گویا در این رابطه ناهماهنگی وجود دارد، طبق گفته معاون سازمان امور مالیاتی هنوز هیچ خانه‌ای برای صدور برگه مالیاتی به سازمان امور مالیاتی معرفی نشده  که این نا هماهنگی‌ها نیازمند پیگیری و بررسی است.

وی گفت: با توجه به اهمیت اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی در کمیسیون عمران جلسه مشترکی با حضور مسئولان سازمان امور مالیاتی و وزیر راه و شهرسازی به صورت همزمان برای بررسی آخرین عملکرد دستگاه‌های مربوطه در خصوص اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی برگزار خواهد  شد.

انتهای پیام/