شهرخبر
آخرین گفته‌های پلیس از ماجرای پدری که دخترش را با ساتور ۴۰ تکه کرد
رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه برخی پرونده‌های جنایی در ایران در سکوت خبری می‌مانند و بازتاب رسانه‌ای نمی‌یابند، گفت: پدری که مدتی پیش دختر خردسالش را ساتوری کرد، اصلاً در رسانه‌ها بازتاب پیدا نکرد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری، اظهار کرد: چندی پیش در یکی از استان‌ها یک مرد، دختر ۷ ساله خود را با ساتور به ۴۰ قسمت تقسیم کرد. در حالی که اصلاً بازتاب رسانه‌ای پیدا نکرد.

وی با بیان اینکه اخبار مربوط به پرونده‌هایی جنایی تهران نسبت به سایر استان‌ها بازتاب گسترده‌تری دارد، گفت: متأسفانه علیرغم انعکاس گسترده رسانه‌ها و پرداختن به پرونده‌های جنایی به دلیل تحریک حس کنجکاوی و جذب مخاطب، پس از اینکه این دست پرونده‌ها در جریان رسیدگی و نتیجه‌گیری قرار می‌گیرد، گویی موضوع دیگر به فراموشی سپرده می‌شود و کسی دیگر به آن نمی‌پردازد. یا از من نوعی یا کارشناس سوال نمی‌شود که علت و ریشه این مسئله چیست؟ یا به این محورها پرداخته نمی‌شود که «پیامدها و تأثیرات منفی نشر گسترده این سوژه‌های جنایی بر افکار عمومی و جامعه به لحاظ روانشناختی یا جامعه‌شناختی چیست؟»

رئیس پلیس آگاهی ناجا اضافه کرد: وقتی فردی به پلیس مراجعه می‌کند، برای ما فرقی نمی‌کند او وابسته به یک نهاد و جایگاه خاصی باشد. ما خود را خادم همه مردم می‌دانیم و در عمل هم اثبات کرده‌ایم.

سردار قنبری ادامه داد: یک نکته که وجود دارد، گویی پرونده‌های مربوط به اشخاص معروف بازتاب بیشتری پیدا می‌کند و این باعث می‌شود شائبه‌هایی در مورد روند پیگیری از سوی پلیس برای شهروندان پیش آید. به طور مثال در پرونده‌ای که اتفاقاً یکی از ورزشکاران مالباخته بود، همزمان با آن پرونده، ۴۰ مورد سرقت دیگر از سارق مورد نظر کشف شد، اما هیچ رسانه‌ای به این موضوع نپرداخت.

رئیس پلیس آگاهی ناجا اضافه کرد: برخی مواقع رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطب بیشتر روی پرونده‌های مربوط به هنرمندان و افراد مشهور مانور گسترده‌تری می‌دهند.