شهرخبر

فراخوان حماس برای تجمع در مسجد الاقصی در روز سه شنبه برای مقابله با تظاهرات پرچم


فراخوان حماس برای تجمع در مسجد الاقصی در روز سه شنبه برای مقابله با تظاهرات پرچم

سخنگوی جنبش حماس گفت: بگذارید، روز سه شنبه آینده، روز بسیج عمومی و حرکت به سمت مسجد الاقصی و روز خشم و به مبارزه طلبیدن اشغالگران باشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سما نیوز، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، «حماس» از مردم و جوانان انقلابی قدس خواست تا در میادین مسجد الاقصی و خیابان های بخش قدیمی شهر قدس گرد آمده، فرصت یورش گله های ولگرد شهرک نشینان صهیونیست برای تحقق اهدافشان را ندهند.

«محمد حماده»، سخنگوی جنبش حماس گفت: «بگذارید، روز سه شنبه آینده، روز بسیج عمومی و حرکت به سمت مسجد الاقصی و روز خشم و به مبارزه طلبیدن اشغالگران باشد.»

حماده افزود: «به خدای متعال و مردم خود آنچه در قدس انجام داده اید، را نشان دهید و بهترین شمشیر برای قدس و مسجد الاقصی باشید.»

وی خاطرنشان کرد: مردم ثابت قدم ما، یاری کنندگان قدس و پیرامون قدس، به ملل روی زمین نحوه اصرار، ایستادگی و مقابله با اشغالگران را برای تحمیل خواسته ها و تغییر هویت و ظاهر شهر قدس را نشان دادند.
 
حماده افزود: اشغالگران منفور بار دیگر افسار گله های ولگرد خود را برای هتک حرمت کوچه ها و خیابان های تاریخی قدس و برافراشتن پرچم های رژیم فانی  زودگذر خود باز کرده، اقدامی که نه تنها از هیچ اعتماد به نفس و قدرتی نشأت نمی گیرد، بلکه نتیجه آن تنها شکست و ناکامی است.

در همین راستا، کمیته پیگیری نیروهای ملی و اسلامی فلسطینی نیز با انتشار بیانیه ای، روز سه شنبه آینده را روز خشم دانست: در نظر گرفتن سه شنبه آینده به عنوان یک روز خشم دانست.

در بیانیه این کمیته آمده است: «بعد از اعلام برپایی راهپیمایی پرچم ها از سوی رژیم صهیونیستی بر ادامه مقابله با اشغالگران و گله شهرک نشینان صهیونیست تأکید می کنیم.»

در بخش دیگری از بیانیه، این کمیته از گردان های مقاومت در فلسطین و لبنان و سرتاسر منطقه خواستار فراخوان دفاع از مسجد الاقصی شده است.

انتهای پیام/