به گزارش برنا، بر اساس اعلام فدراسیون جهانی وزنه برداری، علی هاشمی در دسته 109 کیلوگرم و علی داودی در دسته فوق سنگین دو نماینده وزنه برداری ایران در رقابت های المپیک 2020 توکیو خواهند بود.

حسین رضازاده، پیشکسوت وزنه برداری درخصوص حذف دو وزنه بردار مطرح ایران(سهراب مرادی و کیانوش رستمی) در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار کرد: من در جایگاهی نیستم که بخواهم در خصوص علل این اتفاق صحبت کنم. در این رابطه طبیعی است که باید مدیریت فدراسیون و سرمربی تیم پاسخگو باشند. باید بگویند چقدر  برای رسیدن این دو وزنه بردار به المپیک هزینه شد ولی نتیجه ای نداشت؟ باید بگویند چرا سهراب مرادی مدام دچار آسیب دیدگی می‌شد؟ چرا اسم کیانوش رستمی برای مسابقات دیر ثبت نام شد؟ همه این ها را من به عنوان یک کارشناس یا پیشکسوت نمی توانم پاسخ بدهم. متاسفانه ما دو المپیکی را از دست دادیم ولی انسان به امید زنده است.

او خاطر نشان کرد: دو جوان قرار است بروند به المپیک قبل از هر چیز بگویم که هر دو خوب و توانا هستند و قطعا اگر بهتر برنامه ریزی و مدیریت کنیم هم آینده این دو وزنه بردار و هم آینده وزنه برداری ایران روشن است. اما بپذیریم که المپیک میدان بزرگی است و جای تجربه نیست. کسی وارد المپیک نمی شود که بخواهد کسب تجربه کند همه به دنبال مدال و رکورد در این مسابقات هستند.