شهرخبر
انتخابات ۱۴۰۰|

جلیلی: رئیس جمهور باید دغدغه همه مردم ایران را بداند

جلیلی گفت: دغدغه مردم چیزی نیست که با یک گزارش فهمیده شود و یا با یک حضور در جمع مردم فهمیده بشود به ویژه برای کسی که رئیس جمهور است، رئیس جمهور باید دغدغه همه مردم ایران را بداند.

خبرگزاری میزان - «سعید جلیلی» به عنوان هفتمین نامزد وارد رسانه ملی شد.

این کاندید ریاست جمهوری در پاسخ به این سؤال که بفرمایید با عنایت به اینکه موضوع آخرین مناظره دغدغه‌های مردم است شما برای درک عینی و شناخت واقعی از دغدغه‌های مردم به طور معمول چه روشی را پیش می‌گیرید حضور درجمع مردم و اکتفا به گزارش‌های مکتوب و سخنان اطرافیان؟ گفت: دغدغه مردم چیزی نیست که با یک گزارش فهمیده شود و یا با یک حضور در جمع مردم فهمیده بشود به ویژه برای کسی که رئیس جمهور است، رئیس جمهور باید دغدغه همه مردم ایران را بداند.

وی افزو: در همه موضوعاتی که مربوط به دولت است، رئیس جمهور یک وزیر نیست که فقط یک موضوع را بداند از آن طرف هم فقط رئیس یک بخشی از مردم نیست رئیس همه کشور است و باید کشور را اداره کند لذا نه با یک روز حاضر شدن در جمع مردم دغدغه‌ها فهمیده می‌شود و نه با دو گزارشی که به دست رئیس جمهور می‌رسد.

جلیلی گفت: ما در ۸ سال گذشته این بنا را داشتیم که در تمام استان‌ها ۳۱ استان، شهرها، روستاها، شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها جلسات متعددی برگزار کنیم با اساتید دانشگاه با کسانی که موضوعات مختلفی را طرح می‌کردند، بیش از شاید ۱۲۰ نفر داشتیم هزاران ساعت جلسه داشتیم تا بتوانیم به معنای واقعی آن چیزی را که دغدغه مردم است. در عرصه‌های مختلف و همه کشور نسبت به آن اجماع دارند که این موضوعات، موضوعات اصلی و واقعی است بشناسیم و سپس برای آن‌ها راه‌حل و پاسخ داشته باشیم و بعد اینکه بدانیم چگونه می‌توانیم این‌ها را حل کنیم.

جلیلی اظهار داشت: نکته‌ای که من فقط در پایان می‌خواهم عرض کنم این است که بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های مردم شاید سخت‌تر از کرونا باشد، اما شکل کرونا نیست که ناشناخته باشد هم خودش و هم راه‌حلش و هم به اصطلاح آنچه که باید برای مداوای آن صورت بگیرد این‌ها مسائلی است که وقتی دغدغه‌ها را ما شناختیم در عرض این ۷، ۸ سال خوشبختانه آن‌ها پاسخ‌هایش مشخص‌اند و راه‌حل‌های روشن دارد فقط یک اراده جدی می‌خواهد و یک قدرتی که فراتر از بازی‌های سیاسی و جناحی بتواند آن پاسخ‌ها را ان‌شالله دنبال کند.

 

 

 

انتهای پیام/