شهرخبر
واریز یارانه خرداد/ افت ارزش یارانه به اندازه پای مرغ!
یارانه نقدی خرداد تا ساعتی دیگر به حساب سرپرستان خانوار ۷۸ میلیون نفر واریز می‌شود. یارانه‌بگیران نسبت به مبلغ ثابت ۴۵ هزار تومانی یارانه نقدی معترض هستند و وعده یارانه ۴۵۰ هزار تومانی را باور نمی‌کنند.

صد و بیست و چهارمین مرحله یارانه نقدی که مربوط به خرداد است تا ساعتی دیگر به حساب یارانه‌بگیران واریز می‌شود.

حدود ۷۸ میلیون نفر این یارانه را به صورت ماهانه دریافت می‌کنند. مبلغ آن نیز از مرحله اول تاکنون به طور ثابت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

همچنین دوازدهمین قسط مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا از یارانه این ماه کسر می‌شود. ۱۸ قسط دیگر آن طی یک سال و نیم دیگر از یارانه هر ماه خانوارها برداشت می‌شود.

مبلغ ثابت یارانه ۴۵ هزار تومانی از ابتدا تاکنون یکی از موارد مورد اعتراض یارانه‌بگیران است. چرا که تورم در کشور افسار گسیخته شده و ارزش این یارانه به کمتر از یک دهم سال اول رسیده.

«یارانه پای مرغ هم نمیشه با این پول خرید چه برسه به گوشت مرغ»

«فکر کنم با۴۵تومانه یارانه میخوان ماشین نو بدن پس برگشتیم به دور خوش باش خدایا شکرت چه قدر اینا فکر ما بودن ما نگرفتیم»

«با یارانه درست نمیشه تا تامل باجهان نداشته باشید همینه که هست»

«زمانی که شروع کردن به یارانه دادن دلار ۹۳۰تومان بوده اون موقع حدودا ۵۰ دلار یارانه هر ایرانی بوده الان شده ۱.۵ دلار در واقع بایدنفر ۱.۲۵۰.۰۰۰یارانه به مردم بدن»

یارانه ۴۵۰ هزار تومانی واقعی نیست
با توجه به کم ارزش بودن یارانه نقدی، یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری وعده داده که یارانه ۴۵ هزار تومانی را ۱۰ برابر می‌کند. یعنی یارانه نقدی ۴۵۰ هزار تومان می‌شود. اما بسیاری از مردم این وعده را باور نمی‌کنند.

«چندساله نتوستن یارانه چهارتومان بزارن روش بهش پنجاه نفری حالا.چهارصدوپنجاه مردم زودباورنیستن»

«اگر یارانه ها زیاد بشه که واویلا میشه ، همه قیمتها وحشتناک میره بالا ، فقط قیمتها زیاد نشه کار دیگه ای نخواستیم انجام بدن.»

«همین که انتخابات شروع میشه وعده های ۱۰۰ من یه غاز داده میشه»

«واسه ۹۰ هزار تومان سود سهام عدالت…. ۹۰‌هزار دروغ بار مردم کردن….۴ ماه از سال جدید گذشته هنوز وعده میدن….. ۴۵۰ هزار تومان پیشکش»