شهرخبر

سردار نوعی‌اقدم: وکالت شغل نیست "مسولیت" است


سردار نوعی‌اقدم: وکالت شغل نیست "مسولیت" است

فرمانده جنگ با تروریست‌های تکفیری در نشست علمی کارآموزان وکالت استان تهران گفت: شما وکیل دفاع از حق هستید و برای دفاع از باطل وکیل نداریم؛ وکالت شغل نیست "مسولیت است.

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم؛ سردار رحیم نوعی‌اقدم از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس و نیز نبرد با تروریست‌ها و تکفیری‌ها در نشست کارآموزان وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه گفت: شغل وکالت به نظر من شغل نیست بلکه مسئولیت است و در نظام جمهوری اسلامی و در ایران ما یکی از مسئولیت‌های مورد احترام و اکرام در جامعه است. شما به عنوان وکیل مورد احترام هستید و مثل یک پزشک و یک مسئولی که سرنوشت انسان‌ها را می‌تواند تغییر دهد، مردم به شما اهتمام ویژه قائل هستند.

وی با بیان اینکه؛ وقتی اسم وکیل پیش می‌آید یک تقدس و احترام در ذهن مردم ایجاد می‌شود، گفت: خواهش من از شما کارآموزان وکالت این  است که با علم حقوقی و تحصیلات عالمانه خودتان اگر یک طرف دعوا حق نیست، وکالتش را نپذیرید. شما وکیل دفاع از حق هستید و برای دفاع از باطل وکیل نداریم.

سردار نوعی‌اقدم ادامه داد: شغل و مسئولیت وکالت جزو مراجع حساب می‌شود و شما مرجع و محل رجوع بی‌پناهان هستید و بیچارگان سراغ شما می‌آیند چون قادر نیستند حقانیت خودشان را با استناد به قانون و شرع و عرف اثبات کنند. ادبیات رفتاری در پذیرش موکل، به میزان بسیار زیادی می‌تواند تسکین دهنده دردهای سینه مراجعه کننده به وکیل باشد. نکته بعدی اخلاق فردی در وکالت است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

این رزمنده سال‌های دفاع مقدس با تأکید بر جایگاه اخلاق در مکتب شهید قاسم سلیمانی گفت: او به فرمان امام و رهبرش به سوریه رفت و بیش از 50 هزار سرباز از مسیحی و مسلمان و دروزی و شیعه و سنی و علوی و ... با فرهنگ‌ها و ادبیات‌ها و گوی‌شهای مختلف دور خود گرد آورد و وقتی فرمان حاج قاسم می‌رسید همه آنها می‌رفتند و می‌جنگدیند و حتی جانشان را فدا می‌کردند. دلیل آن در این بود که حاج قاسم فرماندهی اخلاق‌محور بود. ادبیات رفتاری شما می‌تواند یک تبسم زیبایی در چهره آن پیرمرد ایجاد کند که بلد نیست از حق خود دفاع کند و به او امید می‌دهد که قسم می‌خورم ارزش آن از 6 سال جنگ من در سوریه بیشتر است.

وی تأکید کرد: در مقام وکالت، حریت و آزادگی و مردانگی و مرام و ایسنادگی و مقاومت کردن و دفاع از حقانیت و حریم وجود دارد. هر کس نتواند اینها را محقق کند، نمی‌تواند وکیل شود.

سردار نوعی‌اقدم ادامه داد: برای مملکت عزیزانی فدا شده‌اند که به اینجا رسیده است. ما مدیون جانبازان و بدهکار شهدا و ایثارگران هستیم. آنها ایثار کردند تا شما در عزت و اقتدار و آرامش و آسایش فرصت برای درس خواندن و رشد کردن پیدا کنید. خواهش می کنم که قشر ایثارگران و خانواده شهدا و جانبازان برای شما فرق کند. مقابل آنها با احترام بلند شوید و بدانید که با این کار بزرگی خود را نشان می‌دهید.

وی سپس با بیان اینکه در سال‌های اخیر آسیبی به نهاد وکالت شده وارد شده است، خطاب به کارآموزان وکالت گفت: سردار مکتب و مرام و مقام و تحصیلات‌تان و مسئولیت‌تان باشید. نگذارید از وکالت یک شخصیت مشمئز کننده‌ای در اذهان ایجاد شود.

وی در ادامه به شرح فعالیت دشمنان جمهوری اسلامی در 42 سال اخیر پرداخت و اراده الهی را بر حفظ نظام دانست و در پایان همگان را به شرکت پرشور در انتخابات 28 خرداد دعوت کرد.

گفتنی است؛ نشست وهمایش علمی کارآموزان وکالت استان تهران بعد از ظهر امروز پنجشنبه 20 خرداد با سخنرانی آیت‌الله اعرافی، عضو فقهای شورای نگهبان و مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، علی‌ بهادری‌جهرمی، رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه سردار رحیم نوعی‌اقدم، از فرماندهان جبهه مقاومت و نبرد با تکفیری‌ها، با حضور جمع زیادی از کارآموزان وکالت مرکز وکلای استان تهران برگزار شد.

انتهای پیام/