شهرخبر

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، سطح اشغال هتل های کیش به 80 درصد رسیده است.

مسیح الله صفا با اشاره به اینکه به صورت میانگین سطح اشغال هتل های این جزیره در سال جاری حداکثر 50 درصد بود، اظهار داشت: این میزان به علت افزایش سفرها در سه روز گذشته به حداکثر 80 درصد رسیده است.
وی اضافه کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی در هتل ها و صنوف جزیره از جمله مواردی است که نگرانی در خصوص شیوع ویروس کرونا در کیش را به حداقل رسانده و در این راستا هتل ها از صنوف فعال رعایت کننده دستورالعمل ها هستند.

رئیس جامعه هتلداران کیش یادآور شد: در 15 ماه گذشته هتل ها به منظور سهم آفرینی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا حداکثر از 60 درصد ظرفیت پدیرش و 50 درصد ظرفیت رستوران های داخل هتل های این جزیره استفاده شده و تمام دستورالعمل های بهداشتی در آنها رعایت شده است. وی با بیان اینکه اکنون در 53 هتل فعال جزیره 6 هزار پرسنل مشغول به کار هستند، گفت: تاکنون درصد بسیار کمی از این کارکنان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که این درصد پایین ابتلا، نشان دهنده موفقیت این جامعه در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

سطح اشغال هتل هایی در جزیره کیش رو به پایین است

صفا با بیان اینکه از امروز به علت کاهش سفرها سطح اشغال هتل ها در جزیره کیش مجددا رو به کاهش است، افزود: این کاهش در حال بازگشت به میزان قبل از شروع تعطیلات چند روز گذشته است. وی اضافه کرد: با توجه به سطح رزرو هتل ها پیش بینی می شود از فردا حداکثر 50 درصد ظرفیت 16 هزار تخته کل هتل های جزیره اشغال شود.

رئیس جامعه هتلداران جزیره کیش در خصوص برآورد میزان خسارت های شیوع ویروس کرونا به صنعت هتلداری این جزیره گفت: طبق برآوردهای انجام شده از 10 اسفند 1398 تا 15 فروردین 1399 تنها 15 هزار میلیارد ریال خسارت دیدیم و چهار ماه ابتدای شیوع پاندمی در سال گذشته به علت اعمال محدودیت های شدید کرونایی حتی یک نفر مسافر نیز پذیرش نشد.

وی گفت: در بقیه ایام نیز با حداکثر ظرفیت 50 درصد مسافران پذیرش شدند به گونه ای که با این فعالیت ها تنها توانستیم جلوی ضرر بیشتر به این صنعت را بگیریم و انتظار داریم مسئولان سازمان منطقه آزاد و دولت بسته های مختلفی را برای حمایت از این صنعت در جزیره تعریف کنند.

صفا یادآور شد: جامعه هتلداران این جزیره در راستای همکاری با دولت و مسئولان برای ریشه کن شدن ویروس کرونا تابع قوانین و مقررات و حامی سازمان منطقه آزاد و دولت هستند و در این راستا تمامی قوانین و پروتکل های بهداشتی را براساس رنگ بندی اعلامی ستاد ملی مبارزه با کرونا شورای سلامت جزیره کیش انجام رعایت می کنند.

سطح اشغال هتل های کیش به 80 درصد رسیده است