شهرخبر

آیا قیمت طلا همچنان افزایشی باقی خواهد ماند؟

طلا روز گذشته را بدون هیچ تغییر خاصی به پایان رساند با این حال نوسانات در قیمت زیاد بوده و سرمایه گذاران انتظار دارند که تا پایان هفته تغییر نسبتا شدیدی را در قیمت ها شاهد باشند.

آیا قیمت طلا همچنان افزایشی باقی خواهد ماند؟

به گزارش منیبان،  اونس طلا همچنان در زیر ۱۹۰۰ دلار در حال معمله بوده و نقره نیز در نزدیکی ۲۷.۶ دلار قرار دارد که نشان دهنده عدم تمایل معامله گران و سرمایه گذاران برای ریسک است.

بازار های سهام جهانی نیز مانند طلا، تغییر زیادی را تجربه نکردند که می توان مهم ترین دلیل ان را ریسک گریزی سرمایه گذاران و مردم و تمایل آنها به نگهداری پول نقد دانست.

در حال حاضر سرمایه گذاران در انتظار داده های اقتصادی مهم ایالات متحده در روز پنجشنبه هستند. قرار است در روز پنجشنبه داده های مربوط به قیمت تمام شده کالا های مصرف کنندگان منتشر شود که نشان دهنده میزان افزایش تورم است.

 

پیش بینی ها حاکی از افزایش تورم ماه مه نسبت به ماه گذشته میلادی است که می تواند نگرانی ها از افزایش تورم را تشدید کرده و سرمایه گذاران را بیش از پیش به سمت خرید طلا سوق دهد.

سرمایه گذاران نگرانند که همراه با افزایش تورم فدرال رزرو سیاست های اقتصادی خود را تغییر دهد که تاثیر بسیار زیادی بر روی بازار طلا و دیگر فلزات گرانبها خواهد داشت.

در بازار های دیگر نیز ما شاهد باقی ماندن قیمت نفت نایمکس در نزدیکی بالا ترین سطح ۲.۵ ساله خود در ۷۰ دلار هستیم. شاخص دلار نیز یک رشد نسبی را تجربه کرده است. بازده خزانه داری ایالات متحده نیز در عدد ۱.۵۳۱ قرار دارد.

از نظر فنی نمودار های طلا همچنان نشان دهنده صعودی بودن قیمت در کوتاه مدت هستند. بالا ترین مقاومت طلا همچنان بالا ترین قیمت آن در ماه ژوئن یعنی ۱۹۱۹ دلار است.

طلا برای رسیدن به مقاومت ۱۹۱۹ دلار ابتدا لازم است تا از مقاومت های خود در سطوح ۱۹۰۶ و ۱۹۱۲ دلار عبور کند که آن را به بالا ترین هدف صعودی نزدیک می کند.

در صورتی که طلا افت شدیدی را از خود نشان دهد ابتدا در نقطه ۱۸۸۳ دلار پشتیبانی خواهد شد. در شرایط افت بیشتر طلا به سمت حمایت بعدی خود در ۱۸۶۶ دلار سقوط کرده و حرکت نزولی در زیر این سطح حمایت قیمت طلا را به ۱۸۰۰ دلار خواهد رساند که حمایت اصلی ان به شمار می رود.

 

document.getElementById('myframe').style.height='600px';