شهرخبر

کلاهبرداری از مردم در پوشش صداوسیما بعد از مناظره انتخاباتی دیروز | هشدار صداوسیما به مخاطبان

پس از برقراری تماس‌ها و ارسال پیامک‌های افرادی سودجو به برخی کاربران شبکه‌های پیام‌رسان خارجی که خود را منتسب به سازمان صداوسیما معرفی می‌کنند، رسانه ملی در این زمینه به مردم هشدار داد.

كلاهبرداري اينترنتي

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما با انتشار متنی در فضای مجازی با هشدار درباره اینکه «مراقب کلاهبرداران باشید!» نوشته است:

«صداوسیما از طریق شبکه‌های پیام‌رسان خارجی هیچگاه تماس تلفنی برقرار نمی‌کند. فریب پیشنهادهای اغواکننده با موضوع برنده شدن در برنامه یا انتخابات را نخورید. پیامک‌های دریافتی ناشناس را باز نکنید که یا بدافزار است یا مهندسی اجتماعی برای کشف اطلاعات حسابتان.»

بر اساس اعلام برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به صداوسیما، روز گذشته و با پایان مناظره دوم، عده‌ای سودجو از طریق شبکه اجتماعی واتس‌اپ با برخی کاربران تماس گرفته و در حالی که آرم صداوسیما بر شماره آنها درج شده بود، به بهانه برنده شدن در مسابقه‌ای از طرف یکی از نامزدهای انتخاباتی، درخواست باز کردن پیامکی را داشتند تا از طریق اعلام کد احراز هویت به تماس‌گیرنده، جایزه نقدی به حساب فرد واریز شود. صداوسیما درباره عملکرد این کلاهبرداران هشدار داد و تاکید کرد به هیچ وجه از طریق شبکه‌های پیام‌رسان خارجی با مخاطبان خود تماس نمی‌گیرد.