شهرخبر
انتخابات ۱۴۰۰|

وزیر کشور: کمبود تعرفه و قطعی برق در روز برگزاری انتخابات نخواهیم داشت

وزیر کشور با بیان اینکه انتخابات با حداکثر رعایت شرایط بهداشتی برگزار می شود، گفت: وزارت نیرو و مخابرات قول داده‌اند که قطعی‌ای در آن بازه زمانی وجود نداشته باشد. تعرفه‌ها نیز ۱۰ درصد بیشتر توزیع‌شده و کمبود نخواهیم داشت.
خبرگزاری میزان - عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز در حاشیه نشست هماهنگی انتخابات در جمع خبرنگاران اظهارکرد: توفیق بود امروز جلسه مشترک هیئت مرکزی اجرایی را با ستاد انتخابات کشور داشته باشیم، ستاد مرکزی هر از چند گاهی گزارشی را به آن‌ها داده و نظرات آنان را نیز می‌شنود.

وی افزود: امروز هم در حوزه امنیت انتخابات، گزارش مفصلی داده شد و اقداماتی که برای امنیت انتخابات از دی‌ماه به عمل آمده است و‌ ستاد امنیت انتخابات تشکیل و اطلس انتخابات را که برای همه شهر‌ها داریم را تقدیم کردیم که اعلام شد؛ طبق رصد مستمری که داریم در شرایط جاری مواجه با یک موضوع امنیتی خاصی در زمان انتخابات نخواهیم بود.

رحمانی فضلی تاکید کرد: اما مسائل مستحدثه قابل پیش‌بینی می‌کنیم که این موارد را پیش‌بینی می‌کنیم و آمادگی پیش‌گیری از این مسائل در شرایط خاص را نیز داریم.

وی افزود: در بخش کرونا و بهداشت انتخابات توضیحات داده شد که هم تعداد شعب و هم ساعات رأی‌گیری افزایش دادیم و تلاش کردیم شرایط بهداشتی رعایت شود و همه عوامل ما در شعب تست P.C.R می‌دهند که موجب تسری و شیوع نشود و فاصله اجتماعی نیز رعایت می‌شود.

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله با تمهیداتی که اندیشیده شده است، انتخابات را با حداکثر رعایت شرایط بهداشتی داشته باشیم.
 
رحمانی فضلی گفت: دوستان نگرانی‌هایی در خصوص همان روز رأی گیری دارند که به طور مثال شایعه می‌شود، تعرفه نیست و برق قطع شد، ما همه پیش بینی‌ها را کرده‌ایم و همه دستگاه‌های هویت‌یاب و هویت‌سنج ما آفلاین و مجهز به باتری هستند. زیرا برخی نگران بودند این دستگاه‌ها حک نشوند.

وزیر کشور تاکید کرد: ضمن اینکه به وزارت نیرو و مخابرات اعلام شده در آن ۲۴ ساعت‌کشور نباید قطعی برق و تلفن در هیچ نقطه از کشور نباید وجود نداشته باشد. آن‌ها نیز قول داده‌اند که قطعی‌ای در آن بازه زمانی وجود نداشته باشد. تعرفه‌ها نیز ۱۰ درصد بیشتر توزیع‌شده و کمبود نخواهیم داشت.

وزیر کشور تصریح کرد: با قاطعیت عرض می‌کنم، در فرایند رأی‌گیری که از ابتدای حضور مردم تا رأی‌گیری و شمارش نهایی که شامل تجمیع نهایی است، چندین بار بررسی شده است و از تجربیات سال‌های قبل استفاده کردیم و با اطمینان عرض می‌کنم به هیچ عنوان امکان تخلف و تقلبی در این فرآیند نبوده است.
 
وی بیان‌کرد: در دور قبل هم سوالات و شکایاتی بود و در قوه قضاییه به آن رسیدگی شد و بیش از ۹۰ درصد آن‌ها تبرئه شدند و مشکلی در فرآیند نبوده است.

وزیر کشور با اشاره به اهمیت افزایش مشارکت مردم گفت: کانون‌های مشارکت‌زای ما با کُندی و عدم فعالیت مواجه هستند که دانش آموزان و آموزش پرورش، دانشگاه‌ها از نظر مشارکت و فعالیت‌های سیاسی تعطیل هستند و مساجد که محل برگزاری اجتماعات بوده در حد نماز و اندک فعال هستند و این کانون‌های مشارکت‌زا فعالیت ندارند.

رحمانی فضلی عنوان کرد: اکثر نامزد‌ها در شهرستان‌ها و استان‌ها هنوز ستادی ندارند و علی القاعده وقتی ستاد ندارند، فعالیتی هم ندارند و ما برای برگزاری میتینگ‌ها امکان استفاده از ۳۰ درصد از فضا را داده‌ایم و تا امروز حتی یک میتینگ برگزار نشده است.

وی تصریح کرد: وضعیت مانند آنچه در این زمان در سال‌های قبل رخ می‌داده، نیست و از همه دستگاه‌ها، مردم و کانون‌های سیاسی و اجتماعی که توان تأثیرگذاری دارند، پای‌کار بیایند. با شروع تبلیغات انتخابات شورا‌های شهر و روستا امیدواریم این تبلیغات در افزایش مشارکت و گرمی بازار تبلیغات موثر باشد.

رحمانی‌فضلی گفت: برخی اعضا درباره مناظره‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی کاندیدا‌ها نیز پیشنهاداتی داشتند که ما فردا جلسه کمیسیون تبلیغات را برگزار خواهیم کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: ظرفیت‌ها و امکانات برای برگزاری انتخابات خوب مهیاست تا شاهد حضور پرشور مردم و شرایط امن، سالم و قانونی برای انتخابات باشیم.
 
 
انتهای پیام/