شهرخبر

واکنش مقامات ترکیه به عملیات تروریستی علیه خانواده مسلمان در کانادا


واکنش مقامات ترکیه به عملیات تروریستی علیه خانواده مسلمان در کانادا

مقامات ترکیه، اقدام تروریستی علیه یک خانواده مسلمان در کانادا را محکوم کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی پیامی در توییتر اعلام کرد: حادثه قتل 4 مسلمان در کانادا آخرین نمونه آنچه است که ترس ساختگی به نفرت، نفرت نیز به دشمنی و خشونت تبدیل می‌شود.

وی یادآوری کرد: بنابر اعلام مقامات مرتبط، فردی که خودرو خود را به سمت عابران پیاده رانده و 4 مسلمان را کشت، این اقدام را «با انگیزه‌های اسلام‌هراسی» انجام داده است. باید جلوی این بربریت و اقدامات وحشتناک گرفته شود.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز طی پیامی در حساب توییتر خود برای 4 عضو یک خانواده مسلمان که طی حمله نژادپرستانه در کانادا کشته شدند، طلب رحمت کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: اسلام‌هراسی، نژادپرستی و تبعیض نوعی از تروریسم است که در برابر آن باید با هم مبارزه کنیم. جامعه بین‌المللی باید بدون هیچ وقفه‌ای در برابر این تروریسم به‌طور هماهنگ عمل کند.

 

یک مرد 20 ساله به نام «ناتانیل ولتمن» در ایالت انتاریوی کانادا با کامیون یک خانواده مسلمان را زیر گرفت که چهار نفر از آنها کشته شدند. یک عضو 9 ساله این خانواده هم به‌شدت زخمی شده است. یکی از قربانیان این حمله دختری 15 ساله بوده و مهاجم دستگیر شده است.

انتهای پیام/