شهرخبر

ذیل سه برنامه در سال ۱۴۰۰؛

فعالیتهای آموزشی شورای عالی قرآن درراستای ارتقاءقاریان ادامه دارد

فعالیتهای آموزشی شورای عالی قرآن درراستای ارتقاءقاریان ادامه دارد

شورای عالی قرآن به عنوان متولی ارزیابی و اعطای مدرک به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم برنامه‌های آموزشی مختلفی تدارک دیده تا قاریان قرآن ارتقاء یابند.

به گزارش خبرنگار مهر، فعالیت‌های آموزشی شورای عالی قرآن در سال ۱۴۰۰ ذیل سه برنامه تخصصی شامل: "ارتقاء قاریان و دعاخوانان"، "دوره‌های تخصصی اقراء" و "آموزش غیرحضوری" تدارک شده است.

بر اساس این گزارش، دوره آموزش غیرحضوری یکی از این برنامه‌هاست که با هدف رشد و پیشرفت فنی تلاوت قاریان برگزیده در طرح ارزیابی دوره‌های گذشته، به منظور موفقیت ایشان در مقاطع و درجات بالاتر اجرا می‌شود.

در این برنامه آموزش غیرحضوری که سومین دوره خود را پشت سر می‌گذارد ،۷۷ نفر از قاریان غیر تهرانی دارنده گواهی نامه تخصصی در درجات ۳ و ۴، در پنج گروه مجزا با حضور اساتید ممتاز عضویت دارند و به صورت مجازی و با تعامل دوسویه از آن بهره‌مند می‌شوند.

جلسات آموزشی یک نوبت در ماه برگزار می‌شود و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت. در پایان هر ماه نیز قاریانی که بهترین عملکرد را در هر کدام از گروه‌های پنج گانه داشته باشند تعیین و معرفی می‌شوند.

در سومین دوره آموزش غیرحضوری، رضا محمدپور، نصرت‌الله حسینی، علی قاسم آبادی، حسن مختاری و علی اکبر کاظمی به عنوان مدرس و تحلیلگر تلاوت مشارکت دارند. در اولین جلسه این دوره که در روزهای گذشته پایان یافت، مهدی رحیمی از اصفهان، مصطفی قاسمی از مازندران، سید علی موسوی فرحبخش از کرمان، محمد مرندی از اصفهان و سیدروح‌الله هاشمی از خراسان رضوی به عنوان قاریان برگزیده خردادماه تعیین شدند.