هشدار به دانش آموزان / مراقب این خطر باشید

 اینترنت رایگان شگرد جدید فیشینگ کارت های بانکی برای دانش آموزان است که آنها را تهدید می کند.

 رئیس پلیس استان اصفهان در خصوص مجرمان سایبری که با انتشار لینک جعلی به بهانه ارائه بسته اینترنت رایگان ویژه دانش‌آموزان و برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان کلاهبرداری میکنند، هشدار داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ "سید مصطفی مرتضوی" رئیس پلیس استان اصفهان گفت : یکی از شگردهای مجرمان سایبری برای نفوذ به حریم خصوصی کاربران و سرقت اطلاعات بانکی آنان، انتشار لینک‌های جعلی (فیشینگ) در قالب ارائه بسته اینترنت رایگان در شبکه های اجتماعی است.

این مقام انتظامی افزود: لینک معرفی شده دانش‌آموزان را به یک درگاه بانکی جعلی هدایت کرده و پس از دریافت اطلاعات بانکی آنان، اقدام به برداشت وجه از حساب کاربران به صورت غیرمجاز می‌کند.

وی بیان داشت: به پیام های دریافتی از سوی افراد ناشناس، به هیچ عنوان اعتماد نکرده و بر روی آن کلیک نکنید و هنگام واریز وجه با استفاده از درگاه‌های پرداخت الکترونیکی پروتکل‌های امنیتی، آدرس صحیح درگاه بانکی مورد نظر، اطلاعات تماس با ما در سایت و نماد اعتماد الکترونیکی را به طور کامل بررسی کرده تا در دام کلاهبرداران سایبری قرار نگیرید.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان هشدار داد: با توجه به اینکه سرقت اطلاعات کارت های بانکی توسط مجرمان از طریق اپلیکیشن شاد نیز صورت می گیرد، معلمان و دانش‌آموزان جهت نصب و به روزرسانی اپلیکیشن شاد حتماً به سایت وزارت آموزش و پرورش به آدرس اینترنتی https:‎//medu.ir مراجعه کنند و به پیام‌هایی که عموما با مضامین نصب و تبلیغ نرم‌افزارها بویژه در کانال‌های تلگرامی منتشر می‌شوند توجه نکنند.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم درخصوص استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند .