شهرخبر

پیش بینی قیمت دلار در روز مناظره انتخاباتی

قیمت دلار مدتی است که در محدوده ۲۳۹۰۰ تا ۲۴۱۰۰تومان نوسان دارد و باوجود شروع مناظره‌های انتخاباتی و اظهارات برخی نامزدها درمورد قیمت دلار، اما نرخ این ارز بی‌توجه به حواشی انتخابات سطح ۲۴هزار تومان را حفظ کرده است.

بانک و بیمه پیش بینی قیمت دلار در روز مناظره انتخاباتی

 هفته گذشته قیمت دلار متاثر از برکناری همتی تا ۲۴۷۰۰تومان پیش رفت اما از عصر یکشنبه مجددا به ۲۴۱۰۰تومان بازگشت و تا امروز بین محدوده ۲۳۹۰۰ تا ۲۴۱۰۰تومان نوسان دارد و به‌رغم اینکه روز جمعه در اولین دور از مناظره انتخاباتی۱۴۰۰ نامزدها اظهاراتی درمورد قیمت دلار کردند اما نرخ این در معاملات پشت‌خطی تغییر چندانی نداشت و امروز هم با ۱۰۰تومان افزایش نسبت به آخرین قیمت هفته پیش به ۲۴هزار تومان رسید.

در این مناظره محسن رضایی اظهار کرد از زمانی که همتی مسئول بانک‌مرکزی شده، دلار از هشت هزار تومان به ٢١هزار تومان رسیده و درمقابل همتی ادعا کرد که دلار به جای اینکه روی ۵۵هزار تومان باشد اکنون ۲۲هزار تومان است.

برداشت برخی معامله‌گران از اظهارات ارزی نامزدها این بود که نرخ فعلی ارز واقعی نیست و احتمال بالا رفتن آن وجود دارد، بر همین اساس تصور می‌شد که قیمت دلار تحت تاثیر این موضوع با افزایش مواجه شود اما نرخ اسکناس آمریکایی از روز جمعه تا دوشنبه تغییر چندانی نکرد و اغلب بین ۲۳۹۰۰ تا ۲۴۱۰۰تومان نوسان داشت.

منبع: اقتصاد آنلاین