شهرخبر

تاکید عشایر حلب بر ضرورت پایان اشغالگری آمریکا در شمال سوریه


تاکید عشایر حلب بر ضرورت پایان اشغالگری آمریکا در شمال سوریه

عشایر عرب در حلب سوریه با اعلام حمایت از اهالی منبج بر ضوررت پایان دادن به اشغالگری آمریکا در شمال این کشور تاکید کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، عشایر عرب در استان حلب سوریه آمادگی خود جهت حمایت از اهالی منبج را اعلام و نیز بر ضرورت اتحاد همه فرزندان عشایر برای مقابله با شبه نظامیان مسلح «قسد» (وابسته به آمریکا) تاکید کردند.

این عشایر همچنین با اشاره به لزوم بسیج همه افراد قبایل جهت مقابله با شبه نظامیان قسد، بر ضرورت پایان دادن به حضور اشغالگران آمریکایی در شمال سوریه نیز تاکید کردند.

روز گذشته منابع عشایری و محلی منبج گزارش دادند که صدها تن از مردم این مناطق در سومین روز از ناآرامی‌ها در مناطق اطراف منبج تظاهرات کردند و در این تظاهرات به علت تیراندازی نیروهای قسد 6 تن کشته و 25 تن زخمی شده‌اند.

این منابع گفته‌اند که با وجود وضع قوانین منع تردد توسط نیروهای قسد، اعتراضات و تظاهرات ادامه دارد.

این گزارش افزوده که همه روستاها و شهرک‌های اطراف منبج از کنترل نیروهای قسد خارج شده و به دست نیروهای عشایر عربی افتاده است و نیروهای وابسته به قسد از این مناطق بیرون انداخته شده‌اند.

براساس این گزارش 26 تن از نیروهای قسد که از افراد بومی منطقه بودند هم از این نیروها جدا شده و به قبایل عرب این منطقه پیوسته‌اند.

«صالح ذیاب الماشی»، از شیوخ عشایر منطقه این تظاهرات را قیام عشایر برای «بازگرداندن کنترل حکومت مرکزی سوریه بر این مناطق و حفاظت از کرامت ساکنان و عشایر» خواند.

انتهای پیام/