شهرخبر

دانشگاهیان و انتخاب اصلح؛

تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان سرلوحه برنامه‌های داوطلبان قرار گیرد

انتخابات نمایه

مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان باید سرلوحه اقدامات و برنامه‌­های داوطلبان قرار گیرد.

به گزارش مشرق، مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری سیزدهم، سه هفته آینده برگزار می‌شود؛ با توجه به جایگاه ویژه و نقش مهم منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر کشورهای علاقه‌مند به جمهوری اسلامی، دنیای استکباری نیز به طور پیوسته و دقیق وقایع انتخابات ایران را دنبال می‌کند. دشمنان از طریق رسانه‌های خبری خود و فضای مجازی، سعی بر القای تردید، شبهه افکنی و فضای ناامیدی در میان ملت ایران را دارند.

در داخل کشور نیز اقشار متوسط و محروم جامعه زیر فشار سنگین اقتصادی  و افزایش افسار گسیخته و روزمره قیمت‌ها، رکود و بیکاری به خصوص در اقشار جوان جامعه و فساد و رانت خواری در دستگاه اجرایی با این پرسش روبرو هستند که آیا تحولی جدی در دستگاه اجرایی کشور به منظور بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی رخ خواهد داد؟

خوشبختانه مراحل بررسی صلاحیت داوطلبان با دقت قابل قبولی انجام و صلاحیت هفت نفر از آنها مورد تأیید قرار گرفت. با این وجود عده­‌ای دقت نظر شورای نگهبان را برنتابیدند و شروع به جوسازی بر علیه نظام کردند. البته مردم شریف ایران می­‌دانند که ریشه این حملات در ضعف برخی از مسؤولان قبلی است که متأسفانه در دوره مسؤولیت خود خطاهای جدی و غیر قابل قبولی داشته و در نتیجه تأیید صلاحیت نشدند.

لازم به ذکر است که برخی عناصر سیاسی داخلی که با پشتیبانی از دولت‌های یازده و دوازده کارنامه نا مطلوبی نزد ملت مسلمان دارند از یک طرف و رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب از طرف دیگر زمینه این فضاسازی نامطلوب را فراهم کردند.                                           

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: همانطور که رهبر معظم انقلاب در بیانات مهم خود خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرمودند، حذف افراد احراز صلاحیت نشده موجب کاهش مشارکت در انتخابات نخواهد بود بلکه در صورتی که داوطلبان تأیید شده با اعتقاد به درک سیاسی مردم، تحلیل دقیقی در مورد علل بروز مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ارائه کرده و برنامه جامع و عملی جهت رفع این مشکلات مطرح کنند.

به طور قطع و یقین، مردم سرافراز ایران با حضور گسترده خود در انتخابات یک بار دیگر جامعه جهانی را با اعجاب روبرو کرده و وفاداری خود را به انقلاب و نظام اسلامی نشان خواهند داد.                                                           

آنچه که دانشگاهیان از داوطلبان موجود در صحنه انتخابات مطالبه می‌کنند بکارگیری گروه‌های متخصص و پرتوان علمی برای ارزیابی دقیق مشکلات گوناگون کشور و ارائه برنامه‌های اجرایی و مناسب برای برون رفت از نابسامانی‌های به جا مانده از عملکرد مسؤولان بی برنامه و ناکارآمد با استفاده از مجریان توانا و صاحب نظر است. در این راستا تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان باید سرلوحه اقدامات و برنامه‌­های داوطلبان قرار گیرد.

در پایان لازم به تأکید است که اقشار دلسوز و انقلابی جامعه اسلامی در روزهای آینده باید با حفظ هشیاری و آمادگی کامل، حوادث و رویدادهای کشور را زیر نظر گرفته و خود را برای مقابله با حوادث مختلف از جمله امواج تبلیغاتی ضد انقلاب و وابستگان آنها آماده کنند.

منبع: فارس