با تشدید دور جدید درگیری‌ها در سرزمین های اشغالی و دقایقی پس از تخریب ساختمان خبرگزاری‌ها در غزه توسط رژیم جنایتکار صهیونیستی، دفتر سخنگویی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای انفعالی و تکراری تصریح کرد که چرخه خشونت‌ها در منطقه باید متوقف شود.

در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد آمده است که این اتحادیه به صورت دیپلماتیک و فعالانه در تلاش است تا «خشونت های جاری در اسرائیل و سرزمین های اشغالی فلسطین را کاهش دهد. به همین خاطر جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی روزهای گذشته به حمایت از تلاش‌ها برای کاهش تنش‌ها نسبت به اوضاع به شدت نگران کننده در منطقه، به ویژه در غزه و اطراف آن ادامه داده است.»

این بیانیه با نادیده گرفتن کشتار مردم بی گناه غزه و جنایات تاریخی رژیم اشغال‌گر قدس می افزاید که بورل در جریان تمام تماس‌ها، حملات «بی رویه» حماس و سایرگروه‌ها علیه اهداف غیر نظامی در اسرائیل را محکوم کرده است. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در عین حال تاکید کرده که هرچند «اسرائیل حق دارد تا از مردمش دربرابر این گونه حملات دفاع کند، باید متناسب رفتار کرده و از زخمی شدن غیر نظامیان خودداری کند»