شهرخبر

محل برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی کشور اعلام شد

مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی

سرپرست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی از برگزاری رقابت‌های کشتی پهلوانی برای تعیین پهلوان سال ۱۴۰۰ کشور در تهران خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، مهرعلی باران چشمه در این باره اظهار داشت: با توجه به تفاهم‌نامه همکاری بین فدراسیون کشتی و فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، در نظر است برابر دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت ورزش و جوانان، مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی کشور در رده سنی بزرگسالان همراه با اهدای بازوبند پهلوان کشور با ضوابط و مقررات خاص برگزار شود.

وی افزود: این رقابت‌ها در رده سنی بزرگسالان از متولد ۱۰ دی ماه ۱۳۸۲ به بالا و در اوزان ۸۰ تا ۹۰ و ۹۰+ کیلوگرم بدون ارفاق وزن برگزار و کشتی‌ها در دو وقت سه دقیقه‌ای با ۳۰ ثانیه استراحت طبق آخرین آیین‌نامه قوانین و مقررات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی برگزار خواهد شد.

باران چشمه عنوان کرد: اصل شناسنامه، اصل کارت ملی، کارت بیمه ورزشی، معرفی‌نامه هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان مربوطه، دریافت کارت ملی کشتی یا ارائه مدارک دال بر ثبت‌نام در سامانه جامع بانک اطلاعات ورزشکاران فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و ارائه جواب آزمایش عدم بیماری کرونا از مدارکی است که می‌بایست هنگام ثبت‌نام شرکت کنندگان در دست داشته باشند.

سرپرست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای خاطر نشان کرد: نفر اول مسابقات در سنگین وزن (۹۰+) صاحب بازوبند پهلوانی کشور در سال ۱۴۰۰ خواهد شد. به نفرات دوم تا سوم این مسابقات حکم و مدال قهرمانی و به نفرات اول تا سوم وزن ۹۰+ کیلوگرم به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ میلیون تومان جوایز نقدی اهدا می‌شود. به نفرات اول تا سوم وزن ۸۰ تا ۹۰ کیلوگرم حکم و مدال قهرمانی اهدا خواهد شد و نفرات برتر هر وزن با نظر کمیته فنی به اردوی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات بین‌المللی پیش رو دعوت می‌شوند.

منبع: تسنیم