به گزارش پایگاه خبری نشان :

ریاست مسجد الحرام و مسجد الانبی در چند پیام در توئیتر اعلام کرد که فناوری Fox Stack Panorama است، در آن تصاویر با وضوح مختلف جمع آوری می‌شوند، تا یک تصویر واحد با بیشترین دقت تولید شود. وی توضیح داد که این عکاسی برای مدت ۷ ساعت با تعداد ۱۰۵۰ عکس Fox Stack Panorama و با وضوح تصویر ۴۹ هزار مگاپیکسل و زمان پردازش بیش از ۵۰ ساعت کاری بوده است.

3DUViqprdIHL

حجر الاسود نقطه شروع و پایان طواف اطراف کعبه مقدس است و دارای شکلی بیضی، به رنگ قرمز مایل به سیاه و قطر ۳۰ سانتی متر است و از بیرون در گوشه جنوب شرقی کعبه مقدس قرار دارد.

در کتاب‌های شرح حال ذکر شده بود که رسول خدا (ص) هنگامی که سی و پنج ساله بود (یعنی قبل از بعثت)، قریش می‌خواست کعبه را از نو بسازد. اهالی عربستان در مورد اینکه کدام یک از آن‌ها افتخار این را دارند که حجر الاسود را نگهداری کنند، اختلاف نظر وجود داشت تا اینکه تقریبا به همین دلیل جنگی بین آن‌ها آغاز شد. سرانجام توافق شد که آن‌ها اولین نفری را که به دروازه صفا وارد می‌شود قضاوت کنند. وقتی حضرت محمد (ص) را دیدند که اولین نفری است که وارد شد گفتند: "این شخص معتمد هر حکمی بدهد قبول است. "

آن‌ها داستان را برای حضرت محمد (ص) روایت کردند و او گفت: یک لباس برایم بیاورید. او سنگ را با دست خود روی لباس قرار داد و گفت بزرگ هر قبیله یک طرف آن را بگیرد. آنان چنین کردند و همگی سنگ را تا محل ساخت بنا حمل کردند و او سنگ را گرفت و در جایش قرار داد. این چنین شد که اختلاف حل و فصل شد.

 در ادامه تصاویری از حجر لاسود را مشاهده می‌کنید:

OTUA7v2Dmg7h

pOLpMvVEbpba