شهرخبر

عقب‌نشینی 3.4 دلاری قیمت طلا در بازار جهانی

کدخبر: 409156
اقتصادنیوز: در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها قیمت طلا 3.4 دلار کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، کیتکو نوشت: در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها هر اونس طلا 3.4 دلار ارزان شد و 1768.6 دلار به فروش رسید.

قیمت کنونی در مقایسه با یک ماه پیش 59.8 دلار و در مقایسه با یک سال پیش 83.5 دلار بالاتر بوده است. قیمت نقره هم 20 سنت کاهش یافت و 25.91 دلار در هر اونس داد و ستد شد.

برخلاف نقره و طلا قیمت پلاتین و پالادیوم در معاملات امروز رشد کرد بگونه‌ای که پلاتین با 13 دلار و پالادیوم با 26 دلار افزایش قیمت 1207 و 2888 دلار در هر اونس به فروش رسیدند.

به گزارش رویترز، با پایان یافتن معاملات امروز این نخستین بار در 4 ماه گذشته است که شاهد افزایش ماهانه قیمت طلا هستیم. البته این هفته طلا بدترین عملکرد هفتگی خود در یک ماه گذشته را به ثبت رسانده است چرا که نرخ بهره اوراق بدهی آمریکا به بالاترین میزان در دو هفته گذشته رسیده است.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در صورتی که نرخ بهره اوراق بدهی وزارت خزانه‌داری آمریکا رشد کند شاهد افت بیشتر قیمت طلا در بازار جهانی و حتی رسیدن آن به رقم 1600 دلار در هر اونس باشیم.

دلیل روند افزایشی قیمت پالادیوم نیز کمبود عرضه آن از سوی آفریقای جنوبی و روسیه به عنوان بزرگ‌ترین صادرکنندگان این عنصر به بازار جهانی بوده است.

قیمت پالادیوم طی سه ماه گذشته به شکل پیاپی افزایش یافته است.