شهرخبر

گروگان گیری پسر بچه ۱۰ ساله در گنبدکاووس / جزئیات

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان از ربوده شدن یک پسربچه ۱۰ ساله به‌خاطر اختلافات مالی در گنبدکاووس خبر داد.

گروگان گیری پسر بچه ۱۰ ساله در گنبدکاووس / جزئیات

به گزارش سلام نو به نقل از فارس ، علیرضا نصیری‌رضی، اظهار داشت: اول اردیبهشت ماه سال جاری به‌دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره آدم‌ربایی در یکی از روستاهای گنبدکاووس، بلافاصله طی هماهنگی با مرجع قضایی ماموران انتظامی شهرستان به محل اعزام شدند.

وی افزود: با حضور پلیس در محل مشخص شد پسربچه‌ای ۱۰ ساله در کوچه مشغول بازی بوده که توسط سرنشینان یک دستگاه پراید ربوده شده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: با توجه به اهمیت موضوع، مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت که پس از یکسری اقدامات اطلاعاتی و استفاده از شگردهای پلیسی، مشخص شد متهمان با شاکی اختلافات مالی داشته‌اند لذا برای وصول پول خود اقدام به ربودن فرزندش کرده‌اند که شاکی این مطلب را در ابتدا به ماموران اعلام نکرده بود.

سرهنگ نصیری‌رضی خاطرنشان کرد: ماموران با انجام اقدامات فنی و در سکوت خبری رسانه‌ای به سرنخ‌هایی از مخفیگاه متهمان رسیده بودند که متاسفانه رئیس شورای روستا و مدیر یکی از کانال‌های تلگرامی شهرستان در اقدامی غیرحرفه‌ای اقدام به رسانه‌ای کردن ماجرا به نقل از اعضاء خانواده پسربچه کرده که همین مسئله باعث خلل در روند تحقیقات تخصصی پلیس و مراجع قضائی شد.

وی گفت: با توجه به خبر منتشر شده از قول خانواده پسر ربوده شده در فضای مجازی از طریق کانال تلگرامی، ضمن اظهار بی‌اطلاعی از نشر چنین خبری، به پلیس اعلام داشتند در این خصوص با هیج خبرنگار و یا رسانه‌ای مصاحبه نداشتند و این خبر بدون هماهنگی با آنها منتشر شده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان با بیان اینکه در اعلام چنین خبرهایی نباید شتابزده عمل کرد چرا که موجب اخلال در روند کار تحقیقاتی و عملیاتی پلیس و دستگاه قضائی می‌شود، گفت: تلاش‌ها برای دستگیری آدم‌ربایان ادامه دارد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در پایان تاکید کرد: از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای انتظار می‌رود در رسانه‌ای کردن اخبار و موضوعات امنیتی و انتظامی که نیاز به بررسی و تحقیقات بیشتری دارد دقت کنند چرا که در صورت نیاز این اخبار از طریق پلیس و مرجع قضائی در زمان مناسب اطلاع‌رسانی خواهد شد.