شهرخبر

ملکی: کشتی پهلوانی برای همیشه در فدراسیون زورخانه‌ای خواهد ماند


ملکی: کشتی پهلوانی برای همیشه در فدراسیون زورخانه‌ای خواهد ماند

سرپرست دبیری فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی فدراسیون، احیا و رونق کشتی پهلوانی در کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسعود ملکی، سرپرست دبیر فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی از تعاملات و همکاری‌های بیشتر مابین فدراسیون زورخانه‌ای و فدراسیون کشتی خبر داد.

ملکی در این باره اظهار داشت: مسئولین این دو فدراسیون در نظر دارند در جهت توسعه و گسترش کشتی پهلوانی و رساندن این رشته اصیل و جذاب به جایگاه مطلوب خود، اقدام به فراهم ساختن بسترهای مناسب برای آموزش و توسعه زیرساخت های لازم برای رونق این رشته کهن کنند.

سرپرست دبیر فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای ادامه داد: کشتی پهلوانی یکی از ارکان ورزش باستانی است و اگر آن را از ورزش زورخانه‌ای جدا کنیم، دیگر نمی‌توانیم این ورزش را در بین ورزش‌های جذاب کنونی جای دهیم. هدف از برگزاری نشست با مسئولین فدراسیون کشتی این بود که بتوانیم با توسعه تعاملات و همکاری‌های دو طرفه از تمام ظرفیت‌های فدراسیون کشتی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن مسابقات کشتی پهلوانی و آیین تعیین پهلوان سال کشور استفاده کنیم که خوشبختانه با استقبال گرم علیرضا دبیر و دیگر اعضای این فدراسیون رو به رو شدیم. ایشان تمام توان و ظرفیت‌های بالقوه آن فدراسیون را بدون هیچ چشم داشتی  بسیج کرده است تا این مسابقات به نحو بسیار با شکوهی برگزار شود.

ملکی افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی فدراسیون زورخانه‌ای، احیا و رونق کشتی پهلوانی در کشور است نه اینکه کشتی پهلوانی را به فدراسیون کشتی واگذار کنیم. متاسفانه اخیراً مطلبی از سوی آقای الله مراد زرینی (قهرمان پیشین تیم ملی کشتی و مسئول پیشین کمیته کشتی پهلوانی این فدراسیون) بیان شده است مبنی بر اینکه فدراسیون زورخانه‌ای قصد دارد کشتی پهلوانی را از این فدراسیون جدا و به فدراسیون کشتی واگذار کند که به نظر می‌رسد از نداشتن اطلاعات کافی ایشان بوده و خلاف واقع است. کشتی پهلوانی برای همیشه در فدراسیون زورخانه‌ای خواهد ماند.

وی در پایان گفت: همه اهالی ورزش زورخانه‌ای می‌دانند هیچگونه زیرساخت مناسبی در هیئت‌های استانی و در فدراسیون برای برگزاری این چنین مسابقاتی وجود ندارد. هدف از مشارکت  فدراسیون در برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی بالا بردن کیفیت رقابت‌های این رشته بوده است. اما دغدغه همه دلسوزان این ورزش ایرانی را به جان و دل خریداریم و برای پیشبرد اهداف والای ورزش زورخانه‌ای، نظرات سازنده را به کار خواهیم بست.

انتهای پیام/