شهرخبر

هشدار آمریکا به شرکت‌های هواپیمایی درباره پرواز در نزدیکی مرز روسیه و اوکراین


هشدار آمریکا به شرکت‌های هواپیمایی درباره پرواز در نزدیکی مرز روسیه و اوکراین

اداره هوانوردی فدرال آمریکا روز دوشنبه از شرکت‌های هواپیمایی خواسته است تا نسبت به پرواز در نزدیکی مرز روسیه و اوکراین کاملا هوشیار و مراقب باشند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اداره فدرال هوانوردی آمریکا با اشاره به خطرات احتمالی امنیت پرواز در مرز اوکراین و روسیه به شرکت های هواپیمایی نسبت به خطرات احتمالی پرواز در این منطقه هشدار داده است.

 

بر اساس این گزارش، اداره فدرال هوانوردی آمریکا به شرکت‌های هواپیمایی هشدار داده است که "تشدید تنش های منطقه‌ای بین روسیه و اوکراین که می تواند منجر به درگیری های اعلام نشده مرزی بین دو کشور شود، فعالیت های نظامی یا احتمال درگیری را به شدت افزایش داده است."

از سال 2014 تاکنون، اداره فدرال هوانوردی ایالات متحده فعالیت شرکت های هواپیمایی آمریکایی در نزدیکی مرز روسیه و اوکراین را ممنوع کرده است.

اداره فدرال هوانوردی آمریکا افزود: شرکت‌های هواپیمایی باید 72 ساعت قبل از هرگونه پرواز به سوی منطقه، به این اداره اطلاع دهند.

در سال 2014 میلادی، پرواز ام اچ 17 متعلق به خطوط هوایی مالزی که از آمستردام عازم کوالالامپور بود، هدف یک فروند موشک در شرق اوکراین قرار گرفت و سرنگون شد. همه 298 مسافر و خدمه این پرواز کشته شدند که دو سوم آنها هلندی بودند.

انتهای پیام/