شهرخبر

یک مقام ارشد سیاسی ژاپن گفت: گزینه لغو المپیک در صورت بدتر شدن شرایط همه‌گیری کرونا همچنان وجود دارد. به گزارش طرفداری از گاردین، توشیهیرو نیکای دبیرکل حزب لیبرال دموکرات (حزب حاکم ژاپن) در یک گفت و گوی تلویزیونی اظهار داشت: اگر شرایط ویروس کرونا بدتر شود، گزینه لغو المپیک همچنان باقی خواهد ماند در صورتی که نتوانیم کاری انجام دهیم، مجبوریم که برگزاری المپیک را متوقف کنیم. این اظهارات نیکای در تضاد با سخنان دولت ژاپن، کمیته برگزاری المپیک توکیو و کمیته بین‌المللی المپیک قرار دارد که با ایجاد یک جبهه مشترک، بر برگزاری مسابقات در موعد مقرر اصرار دارند. در حالی که گسترش ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان نشانی از بهبود ندارد، کارشناسان ژاپنی درباره احتمال وقوع موج چهارم افزایش مبتلایان هشدار می‌دهند. این مقام سیاسی که نقش مهمی در به قدرت رسیدن نخست وزیر ژاپن داشت، گفت: اگر قرار باشد المپیک باعث گسترش بیماری در ژاپن شود، پس المپیک به چه دردی می‌خورد؟ بازی‌های المپیک توکیو قرار بود تابستان ۲۰۲۰ برگزار شود اما به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در جهان یک سال به تعویق افتاد و قرار است از اول مرداد ۱۴۰۰ آغاز شود.

کاپیتان همراه رسول در کنفرانس، همپای اشکان در شادی گل

به گزارش منیبان، این در حالی است که این روزها حرف و حدیث های زیادی در خصوص اختلافات موجود بین رسول خطیبی و شجاعی به گوش می رسد و شاید شادی بعد از گل دژاگه چندان بی ارتباط با این موضوع هم نبوده باشد. خطیبی در اولین دیدار آسیایی ترجیح داد از مسعود شجاعی استفاده نکند و باید دید این اتفاق در بازی های بعدی هم خواهد افتاد یا نه؟ البته کاپیتان مسعود در کنفرانس خبری قبل از بازی هم همراه رسول خطیبی بود و در شادی گل همپای اشکان تا این پیام را به هم تیمی هایش بدهد که حتی روی نیمکت و سکو هم دلش با تراکتور است.

تراکتوری ها در دومین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، روز شنبه از ساعت 22:30 به مصاف الشارجه امارات خواهند رفت. شارجه با برتری یک گله مقابل نیروی هوایی عراق هم اکنون با 3 امتیاز به تنهایی در صدر جدول این گروه قرار دارد.