شهرخبر

کشف ۲۴ موشک در نزدیکی پایگاه عین الاسد

ستاد امنیتی عراق از کشف یک خودرو پرتابگر به همراه ۲۴ فروند موشک در حوالی پایگاه نظامی عین الاسد خبر داد. روز پنجشنبه چند گروه مسلح عراقی با انتشار اطلاعیه هایی در واکنش به گفتگوی راهبردی عراق با آمریکا از آن به عنوان "گفتگوی سارق با مسروق" یاد کرده و نیروهای آمریکایی را تهدید به حمله کردند.

کشف ۲۴ موشک در نزدیکی پایگاه عین الاسد

ستاد امنیتی عراق از کشف یک خودرو پرتابگر به همراه ۲۴ فروند موشک در حوالی پایگاه نظامی عین الاسد خبر داد.

در پی افزایش تهدیدات در خصوص هدف قرار گرفتن پایگاههای آمریکایی در عراق علاوه بر آماده باش کامل اشغالگران؛ نیروهای امنیتی عراق هم سطح پایش و آمادگی خود را بالا برده اند.

خبرگزاری ناس نزدیک به دولت عراق گزارش داد : به دنبال تلاش نیروهای امنیتی عراق با رصد میدانی و تشدید تلاش های اطلاعاتی ، یکی از گشت ها در ساعت ۲۰:۰۰ پنجشنبه شب در منطقه "الجزیرة" استان الانبار یک خودرو مشکوک را مشاهده کرد که در فاصله دوری از جاده در شرق پایگاه عین الاسد توقف کرده بود.

براساس اعلام ستاد امنیتی عراق این گشت امنیتی با جستجوی داخل خودرو، یک پرتابگر و ۲۴ موشک را کشف کرد، سپس یگان مهندسی به منظور خنثی سازی و غیرفعال کردن موشک ها به محل فراخوانده شد.

نیروهای امنیتی در حال انجام تحقیقات خود در محل هستند تا "عاملان را شناسایی کنند".

روز پنجشنبه چند گروه مسلح عراقی با انتشار اطلاعیه هایی در واکنش به گفتگوی راهبردی عراق با آمریکا از آن به عنوان "گفتگوی سارق با مسروق" یاد کرده و نیروهای آمریکایی را تهدید به حمله کردند.

در روزهای گذشته نیز حملات به کاروان های پشتیبانی نظامی آمریکا و حتی پایگاه بلد که تحت سیطره این کشور است؛ صورت گرفت.

 

منبع: انتخاب