شهرخبر

افزایش نرخ مصوب مرغ نتایج مثبتی دارد/ در تولید مرغ کمبود نداریم، مردم دپو نکنند

محمدعلی کمالی، مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: پیش بینی می شود که در ماه رمضان بازار خوبی در پیش داشته باشیم و قیمت ها به تعادل برسد.

افزایش نرخ مصوب مرغ نتایج مثبتی دارد/ در تولید مرغ کمبود نداریم، مردم دپو نکنند

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، محمدعلی کمالی با بیان اینکه افزایش نرخ مصوب مرغ نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: تولیدکننده بایستی تولیدش پایدار باشد و پایداری تولید نیز منوط به این است که زیان نکند. قیمتی که اخیرا برای مرغ تعیین شده قیمتی است که مرغداران زیان نمی کنند و تولید هم  پایدار خواهد شد. امیدواریم که تولیدکنندگان با رغبت بیشتری جوجه ریزی کنند و در ماه های آتی مشکلی نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر اصلاح نرخ مصوب مرغ اقدامات دیگری هم در راستای ایجاد ثبات در بازار مرغ انجام شده است، گفت: اولین اقدام افزایش میزان جوجه ریزی نسبت به ماه های قبل بهمن ماه است. دیگر اینکه تا اواسط اسفندماه فقط برای ۴۰ روز پرورش، نهاده تخصیص داده می شد که این عدد به ۴۵ روز و در نهایت به ۵۰ روز افزایش یافت و در حال حاضر ذرت و کنجاله سویا به طور ۱۰۰ درصدی برای ۵۰ روز توسط دولت تامین می شود. تخصیص ۱۰۰ درصدی نهاده در مدت زمان بیشتر باعث می شود که مرغ با وزن بیشتری وارد بازار شود و ۲۵ درصد افزایش تولید گوشت داشته باشیم.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی افزود: از طرفی استان هایی که به تهران مرغ می فرستادند موظف شدند که سهمیه بیشتری برای تهران ارسال کنند. همچنین سعی شد که نهاده نیز به طور مرتب از طریق سامانه بازارگاه به دست مرغداران برسد. حتی درتعطیلات عید نوروز نیز برای تردد ها ممنوعیتی قرار داده نشد و حمل نهاده ها نیز از طریق شرکت پشتیبانی امور دام انجام شد.

به گفته وی تمهیدات در نظر گرفته شده و اقدامات انجام شده نوید این را می دهد که در ماه رمضان بازار خوبی در پیش داشته باشیم و قیمت ها به تعادل برسد.

کمالی در پایان گفت: تولید به اندازه کافی است کمبودی نداریم. مردم به میزان نیاز مرغ خریداری کنند و نیازی به دپو نیست. زیرا با دپو هم کیفیت مرغ پایین می آید و هم فشار مصنوعی به بازار وارد خواهد شد.

به گزارش ایسنا در روزهای گذشته بر اساس تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ کشور قیمت مرغ منجمد در سرد خانه کیلویی ۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان، قیمت مرغ منجمد برای مصرف‌کننده کیلویی ۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان، قیمت مرغ زنده در کشتارگاه کیلویی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان، قیمت مرغ آماده طبخ در میدان بهمن تهران کیلویی ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت مرغ آماده طبخ برای مصرف کننده کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.