شهرخبر

جهانگیری: اقتصاد مقاومتی راهبرد اصلی دولت در همه استان‌ها است

معاون اول رئیس جمهور با تاکید براینکه اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبرد اصلی دولت در همه استان‌ها در حال پیگیری است، گفت: در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مسایل پیش رو مطرح و موانع و چالش‌های موجود بر سر پیشرفت اقدامات استانی بررسی می‌شود.
خبرگزاری میزان - «اسحاق جهانگیری» صبح امروز (شنبه) با استقبال استاندار و جمعی از مقامات محلی وارد شهر مشهد شد.

معاون اول رئیس جمهور در بدو ورود به شهر مشهد و در جمع خبرنگاران با درود به ساحت علی ابن موسی الرضا (ع) تاکید کرد: یکی از توفیقات برای هر ایرانی این است که به مشهد سفر کند و به زیارت امام رضا (ع) مشرف شود.

وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی مهمترین استان کشور از نظر جمعیت، وسعت و شرایط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است، افزود: باید مسئولان مرکز مرتب در استان حضور یابند و مسایل این استان بزرگ در گفتگو با مقامات استانی و مردم بررسی شود.

جهانگیری با اشاره به شرایط و پتانسیل‌های کنونی این استان در زمینه‌های صنعتی، کشاورزی، خدمات و گردشگری زیارتی، گفت: این استان می‌تواند همواره به کانون‌های مهم توسعه و پیشرفت ایران تبدیل شود.

وی همچنین با اشاره به هم مرز بودن این استان با دو کشور دوست و همسایه، افزود: این ظرفیت می‌تواند زمینه صدور کالا‌ها و ارتباط اقتصادی با این کشور‌ها را فراهم کند.

جهانگیری با تاکید براینکه اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبرد اصلی دولت در همه استان‌ها در حال پیگیری است، گفت: در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مسایل پیش رو مطرح و موانع و چالش‌های موجود بر سر پیشرفت اقدامات استانی بررسی می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به افتتاح طرح‌های مهم شهری در مشهد در این سفر خاطرنشان کرد: مشهد بعد از تهران کلان شهر بزرگ کشور است و با مسایل پیچیده در بخش‌های حمل و نقل، زیبا شناسی و حاشیه نشینی متعددی روبرو است که باید به این مسایل توجه شود.

جهانگیری در پایان مصاحبه خود تصریح کرد: در این سفر جلسات متعددی با مسئولان استان برگزار می‌شود که امیدوارم به نتایج خوبی برای توسعه و پیشرفت استان خراسان رضوی دست یابیم.
 
انتهای پیام /