شهرخبر

راه بازگشت عبدولی به اردوی تیم ملی کشتی

راه بازگشت عبدولی به اردوی تیم ملی کشتی مشخص شد

سعید عبدولی می‌تواند در صورت کسب سهمیه حضور در جام تختی، از این رقابت‌ها به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بازگردد.

به گزارش مشرق، در روزهایی که هنوز کشتی مجوز برگزاری مسابقه و اردو را از ستاد مقابله با کرونا در ورزش دریافت نکرده بود، سعید عبدولی طی مصاحبه‌ای عنوان کرد که به دلیل خطرات کرونا اگر اردو هم تشکیل شود، به تمرینات گروهی نخواهد رفت.

به دنبال این مصاحبه و از آن مهمتر ناآمادگی این کشتی‌گیر که در مرحله پایانی لیگ برتر حضور داشت و کادر فنی تیم ملی نیز این رقابت‌ها را به دقت زیر نظر گرفته بود، سعید عبدولی به اردوی تیم ملی فرنگی دعوت نشد.

با توجه به وزن بالای عبدولی حضور در سال منتهی به المپیک، قرار بود وی به وزن 77 کیلوگرم برگردد. به همین دلیل در شرایطی که برخی تصور می‌کردند عبدولی به خاطر مصاحبه‌های انتقادی‌اش به اردو دعوت نشده است، محمد بنا چندین بار متذکر شد که عدم دعوت از او صرفاً به خاطر وضعیتش و همچنین شرایط بهتر دیگر مدعیان این وزن است. در ادامه نیز عبدولی در مصاحبه‌ای گفت که سرمربی تیم ملی به او گفته است اگر وزنش پایین بیاید و به آمادگی برسد، به اردو دعوت خواهد شد.

در شرایطی که هفت مرحله اردوی تیم ملی برگزار شد و این تیم دهه سوم فروردین ماه در مسابقات گزینشی و قهرمانی آسیا حضور پیدا خواهد کرد، 27 تا 31 اردیبهشت ماه نیز جام بین‌المللی تختی در چابهار برگزار می‌شود و این می‌تواند روزنه‌ای برای ورود دوباره عبدولی به اردوی تیم ملی باشد.

باید دید عبدولی می‌تواند از طریق سهمیه استانی و یا به واسطه حضور در رقابت‌های جهانی 2019 نورسلطان سهمیه حضور در جام تختی را به دست آورد.

البته ورود کشتی‌گیران جدید به اردوی تیم ملی، برای حضور در کورس رقابت مسابقات جهانی نروژ خواهد بود و این نفرات شانسی برای حضور در المپیک نخواهند داشت.

منبع: تسنیم