به گزارش برنا؛  سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت درباره روند نظارت بر فعالیت سایت های خرید و فروش اجناس دسته دوم به خبرنگار برنا گفت: این گونه سایت‌ها از سوی پلیس آگاهی و پلیس فتا در حال رصد این سایت ها هستند. 

او افزود: چندین نشست هم با متولیان این سایت‌ها برگزار شده است، اما هنوز زیرساخت‌های مدنظر ما در زمینه فعالیت این سایت‌ها برای رصد پلیس فراهم نشده است. هرچند پلیس همچنان فعالیت‌ها  و نظارت بر روند فعالیت این سایت‌ها دارد.

 لطفی تاکید کرد: کشفیات از سوی این سایت‌ها هم به مقامات قضایی منعکس شده و اقدامات در زمینه پیگیری‌ها انجام می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پاسخ به این سوال که چگونه می توان از خرید اموال مسروقه جلوگیری کرد، گفت: اولویت نخست در خرید و فروش انجام معامله امن است. در این شرایط مردم از اماکن امن خرید کنند. درضمن از سوی این سایت‌ها شاهد زورگیری هم بودیم.

او افزود: در برخی مواقع فرد قرار بر فروش می‌گذارد اما در محل اقدام به زورگیری می‌کند یا فرد خریدار در محل حاضر شده و اقدام به زورگیری می‌کند. 

لطفی تاکید کرد: مردم باید دقت کرده و رعایت ملاحظات حفاظتی از سوی خریدار و فروشنده امر مهمی است. البته راهکاری برای این سایت‌ها و کانال‌های برای رصد ایجاد شده تا بتوان از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کرد. بخش مهمی از سایت‌های خرید و فروش در رصد پلیس فتا و پلیس آگاهی هستند. 

//انتهای پیام:3