شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#برف

مهر گزارش می دهد؛

صیانت از مرزها در دمای زیر صفر درجه

صیانت از مرزها در دمای زیر صفر درجه

آستارا - برف و سرمای زیر صفر درجه نیز اراده مرزبانان هنگ مرزی آستارا را در دفاع از مرزهای ملی تضعیف نکرده و آنها همانند همیشه استوار در برابر هر گونه تجاوزی ایستاده اند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها - مهدی حسین نژادی: ایمان واقعی را در دل مرزبانان باید کشف کرد که به دور از خانواده و در برف و سرمای استخوان سوز، خدمت صادقانه خود را به مردم و میهن اسلامی انجام می‌دهند.

تلاش‌ها، فعالیت‌ها و جانفشانی‌های شبانه روزی مرزبانان که از جان و زندگی و همچنین از بهترین لحظات جوانی خود می‌گذرند، برای آسایش و آرامش مردم است تا کشور را از هر نوع تردد غیر مجاز و ضربات ناگهانی هر بیگانه ای حفظ کنند. مرزبانان جمهوری اسلامی ایران مردانی پولادینی هستند با نشان مهربانی بر دل که با گام‌های استوار خود، بی منت، وجب به وجب خاک مقدس کشور را زیر چتر حمایت و حفاظت خود دارند تا ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی امنیت را با همه وجود خود حس کنند.

کشوری به پهناوری ایران و مرزهایی با این گستردگی، به خودی خود نمی‌تواند امن باشد و امنیت امروز مرزهای کشور با توجه به درگیری‌های کشورهای منطقه به واسطه مرزبانان است امنیت امروز مرزهای کشورمان با توجه به بی ثباتی و درگیری‌ها و ناامنی‌هایی که پیرامون کشور ما است، همه و همه مرهون با هم بودن و در کنار هم بودن مرزبانان و مرزنشینان غیور کشور است که دست در دست هم از کیان ایران اسلامی دفاع و صیانت می‌کنند.

آمادگی هنگ مرزی آستارا برای دفاع از امنیت مرزهای ملی

میهن، امروز وامدار کیاندارانی است که در راه افزایش امنیت ملی، در سرمای زیر صفر درجه، برف و یخبندان با قلبی که دعاهای مردم ایران زمین به آن گرمی می‌بخشند، خدمت می‌کنند. طاقت آوردن در برخی از نقاط صفر مرزی که در ارتفاعات واقع شده از توان بسیاری خارج است، اما اراده مردان پولادین مرزبانی جمهوری اسلامی ایران بر همه سختی‌ها فائق آمده که نتیجه اش مرز و بومی امن و ایمن است.

به راستی عشق به وطن سختی نمی‌شناسد و مرزبانان زحمتکش کشور با پاسداری از مرزهای کشور در برف و سرما این را ثابت کردند. ایمان راسخ و اعتقاد قلبی، نقطه قوتی برای مرزبانان با غیرت ایرانی در شرایط سخت است.

سرپرست هنگ مرزی آستارا در استان گیلان در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خدمت مقدس مرزبانان در شرایط بسیار سخت برف و سرما و در نقطه صفر مرزی و شرایط نامساعد جوی و بارش برف در اکثر مناطق به ویژه ارتفاعات، اظهار کرد: هنگ مرزی آستارا با آمادگی کامل، تمامی توان و نیروهای خود را بکار بسته تا ضمن ارتقا سطح امنیت در مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران، از بروز حوادث غیر مترقبه جلوگیری کند.

سرهنگ هادی قاسمی با بیان اینکه مردم و مرزبانان دو عنصر تأثیر گذار در برقراری امنیت در مرزها هستند مردم و مرزبانان دو عنصر تأثیر گذار در برقراری امنیت در مرزها هستند و ایجاد امنیت و حفاظت از مرزها با مشارکت این دو قشر رقم می‌خورد، افزود: مرزبانان کشور در دورافتاده‌ترین نقاط مرزی و نواحی صعب العبور در حال خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و این نشان از اراده و عزم راسخ مرزبانی است.

وی، تأمین امنیت مرزها را مهمترین رسالت مرزبانی ناجا دانست و اظهار کرد: همراهی و همدلی خانواده مرزبانان، تأثیر بسیار مثبتی در روحیه و خدمت مرزبانان در مناطق مرزی و دور افتاده دارد.

تعامل مرزنشینان و مرزبانان ضامن برقراری امنیت کامل در مرز آستارا است

سرهنگ قاسمی با بیان اینکه امنیت کامل در نوار مرزی آستارا حاصل تعامل مرزنشینان و مرزبانان و اشرافیت مرزبانان در مرزهای منطقه است، گفت: آمادگی و توان رزمی مرزبانان در حفظ و کنترل مرزهای کشور ستودنی است.

وی گفت: هیچ ترددی در مرزها بدون اجازه مرزبانان انجام نمی‌شود و در این میان مرزبانان و مرزنشینان مکمل هم در تأمین امنیت پایدار و آرامش در مرزها هستند.

سرپرست هنگ مرزی آستارا با بیان اینکه حساسیت ویژه ای بر روی نقاط مرزی داریم و با جان و دل از مناطق مرزی کشور خود دفاع می‌کنیم، افزود: برای کنترل و تأمین امنیت مرزی، مرزبانان کشور به خصوص در استان گیلان زحمات زیادی کشیده و در سایه تلاش آنها، مرزهای کشورمان در استان گیلان جز سرحدات امن محسوب می‌شود.

وی، تاکید کرد: ما مرزبانان به عنوان چشمان بیدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حراست از امنیت مرزهای کشورمان همواره با جدیت تلاش خواهیم کرد و از امنیت مرزها به عنوان ناموس کشور به طور کامل حراست خواهد شد.

در طول سال‌های گذشته بارها شاهد بودیم که تعداد زیادی از جوانان ایرانی توسط عوامل تروریستی در مرزها به شهادت رسیده‌اند اما این موضوع حتی نتوانسته سرزنی از اراده این عزیزان برای ایستادگی در برابر دشمن کم کند آنها همچنان استوار برابر هر گونه تجاوزی تا پای جام ایستاده‌اند.

کد خبر 5155959