شهرخبر

حضور وزرای دولت در کمیسیون مشترک مجمع برای بررسی پالرمو و CFT


حضور وزرای دولت در کمیسیون مشترک مجمع برای بررسی پالرمو و CFT

جلسه کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لوایح "پالرمو" و CFT به ریاست دکتر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، در نشست کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام که وزرای امور خارجه ، نفت ، امور اقتصادی و دارایی ، رییس کل بانک مرکزی و معاون حقوقی رییس جمهور از سوی دولت و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به نمایندگی از مجلس نیز حضور داشتند موضوع پیوستن جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون های "پالرمو" و " CFT" موسوم به لوایح مرتبط با "FATF" ، مصوب مجلس دهم که از سوی شورای نگهبان مغایر شرع و قانون اساسی شناخته شده و با اصرار مجلس به مجمع ارجاع شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست ابتدا آقایان ظریف ، دژپسند، زنگنه ، همتی و خانم جنیدی از سوی دولت و آقای ذوالنور به نمایندگی از مجلس دیدگاه های خود را پیرامون  لوایح و ایرادات وارد شده بر آن ها و نیز موضوعات مرتبط با گروه اقدام‌ مالی (FATF) ارائه کردند و در ادامه، روسای برخی کمیسیون های مجمع سوالات و ابهامات مربوط به دو لایحه مورد بحث را مطرح نمودند.

محسن رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست این نشست را بر عهده داشت گفت : پیرو  درخواست رییس جمهور از مقام معظم رهبری و موافقت معظم‌له با تمدید زمان بررسی این دو لایحه، در جلسات متعدد کار کارشناسی مستوفایی انجام و پیشنهادهای مختلف، بررسی شده است که گزارش آن را به صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصمیم گیری ارائه خواهیم کرد.

وی افزود : تلاش می‌کنیم تا پایان اسفند ماه نظر نهایی مجمع را اعلام کنیم.

دبیر مجمع همچنین با بیان برخی دیدگاه‌ها،  ابهامات و سوالات مطرح شده در جلسات قبل، از دولت خواست پاسخ های لازم را به صورت مکتوب برای طرح در صحن مجمع ارائه نماید.

انتهای پیام/