شهرخبر

هافبک پرسپولیس گفت: بی‌انگیزگی در پرسپولیس معنی ندارد. این تیم ۴٠ میلیون هوادار دارد که عاشق تیم‌شان هستند و ما بازیکنان نسبت به آنها مسئول هستیم.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

پرسپولیس بعد از کسب چند نتیجه ضعیف و از دست دادن امتیازات متعدد، در ۴ بازی اخیر خود همه امتیازات را جمع کرد تا با یک جهش خوب به صدر جدول نزدیک شود. سرخپوشان بعد از پیروزی مقابل پیکان حالا در یک‌قدمی سپاهان در صدر هستند و مدعی اول قهرمانی نیم‌فصل به حساب می‌آیند. اتفاقی که با کسب یک تساوی هم در بازی جمعه مقابل گل‌گهر رخ می‌دهد. با سیامک نعمتی که از خوب‌های پرسپولیس در این فصل بوده در خصوص شرایط فعلی پرسپولیس و شانس قهرمانی این تیم در نیم‌فصل گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

بازی با پیکان چطور بود؟

سیامک نعمتی گفت:

فکر می‌کنم تیم ما در چند بازی اخیر در مسیر خوبی قرار گرفته و نمایش‌های بسیار عالی داشتیم. در بازی مقابل پیکان هم خوب بودیم و کاملاً شایستگی کسب سه امتیاز را داشتیم. قبل از بازی می‌دانستیم پیکان تیم خوبی است و کارمان برای پیروزی دشوار است ولی با اتحاد و یکدلی توانستیم این تیم را شکست دهیم و به صدر جدول نزدیک شویم. تیم ما به صدرنشینی عادت دارد و خوشحالم توانستیم جایگاه خوبی در جدول پیدا کنیم.

نظرت در مورد اوت‌های پیکانی‌ها چیست؟

سیامک نعمتی گفت:

خب هر تیمی روش مخصوص به خودش را دارد و پیکان هم سعی می‌کرد از روی پرتاب‌های بلند بازیکنانش به گل برسد ولی خداراشکر در خط دفاعی باهوش بودیم و کاملاً این موضوع را کنترل کردیم. نمی‌شود به تیمی ایراد گرفت ولی از آنجا که ما همیشه روی زمین بازی می‌کنیم کمی این پرتاب‌ها برای ما سخت بود. خوشحالم که توانستیم این تاکتیک حریف را به خوبی مهار کنیم.

برای قهرمانی در نیم‌فصل فقط یک امتیاز لازم دارید. به نظرت این اتفاق در سیرجان رخ می‌دهد؟

سیامک نعمتی گفت:

گل‌گهر تیم خوبی است و بازی در سیرجان سختی‌های خاص خودش را دارد. می‌دانیم با یک امتیاز هم صدرنشین می‌شویم ولی قطعاً برای برد وارد بازی می‌شویم تا با کسب سه امتیاز نیم‌فصل اول را تمام کنیم. قهرمانی نیم‌فصل خوب است ولی ما به طور کلی فقط به دنبال گرفتن جام در پایان فصل هستیم و هدفی جز این نداریم.

پرسپولیس در ۴ سال اخیر قهرمان شده و خیلی‌ها بعد از فینال آسیا از بی‌انگیزه شدن بازیکنان حرف می‌زدند ولی در عمل تیم شما همچنان برای قهرمانی عطش دارد. دلیلش چیست؟

سیامک نعمتی گفت:

بی‌انگیزگی در پرسپولیس معنی ندارد. این تیم ۴٠ میلیون هوادار دارد که عاشق تیم‌شان هستند و ما بازیکنان نسبت به آنها مسئول هستیم. شاید در بعضی از بازی‌ها بد نتیجه بگیریم ولی شک نکنید با انرژی و انگیزه زیاد در هر بازی به میدان می‌رویم. طی چهار فصل گذشته قهرمان شدیم و امسال هم فقط به قهرمانی فکر می‌کنیم. به نظرم هواداران بهترین انگیزه برای ما در راه پنجمین قهرمانی پشت‌سر هم هستند و ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم در پایان فصل آنها را خوشحال کنیم.

استقلالی‌ها خیلی از وضعیت مالی تیم‌شان شاکی بودند. اوضاع در تیم شما چطور است؟

سیامک نعمتی گفت:

با اینکه طی سال‌های اخیر پردرآمدترین تیم ایران بودیم ولی ما هم مشکل مالی داریم. به هرحال این مسائل وجود دارد ولی مدیران باشگاه تلاش می‌کنند تا اوضاع کمی بهتر شود و بتوانند به ما پرداختی داشته باشند. به هر حال بدهی‌هایی از قبل وجود دارد و باشگاه سعی می‌کند آنها را مرتفع کند ولی قول دادند که اوضاع مالی بهتر خواهد شد.