شهرخبر

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان هفته پانزدهم؛ فاصله یک امتیازی پرسپولیس با صدرنشینی نیم‌فصل


جدول لیگ برتر فوتبال در پایان هفته پانزدهم؛ فاصله یک امتیازی پرسپولیس با صدرنشینی نیم‌فصل

مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتبال در صورت کسب یک امتیاز از گل‌گهر سیرجان، صدرنشینی خود را در پایان نیم‌فصل اول لیگ بیستم قطعی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفته پانزدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور عصر امروز (یکشنبه) با سه دیدار به پایان رسید تا تنها یک بازی از نیم‌فصل اول مسابقات باقی مانده باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

پرسپولیس با شکست پیکان، 27 امتیازی شد و با سبقت از استقلال، به رتبه دوم جدول صعود کرد. شاگردان گل‌محمدی در صورتی که یک تساوی هم از گل‌گهر سیرجان بگیرند، به لطف تفاضل گل بهتر از سپاهان می‌تواند قهرمانی نیم‌فصل خود را قطعی می‌کنند. تراکتور در تهران بر سایپا غلبه کرد تا هم‌امتیاز با مس رفسنجان، گل‌گهر و آلومینیوم اراک، در جایگاه هشتم جدول قرار بگیرد.

مس رفسنجان هم با برتری مقابل ذوب‌آهن، به جمع تیم‌های 22 امتیازی مسابقات اضافه شد و با تفاضل گل کمتر از گل‌گهر، آلومینیوم و تراکتور، در رتبه نهم جدول جای بگیرد. ذوب‌آهن نیز همچنان در جایگاه چهاردهم جدول ایستاده است.

نکته قابل توجه در جدول، ادامه فشردگی در میانه جدول است. اکنون چهار تیم 22 امتیازی در میانه جدول لیگ برتر حضور دارند و رده‌های ششم تا نهم جدول را از آنِ خود کرده‌اند. این تیم‌ها تنها شش امتیاز با سپاهانِ صدرنشین فاصله دارند.

نتایج هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال در زیر آمده است:

نفت مسجدسلیمان یک - آلومینیوم اراک 2
ماشین‌سازی تبریز یک - صنعت نفت آبادان صفر
نساجی مازندران یک - گل‌گهر سیرجان 2
فولاد خوزستان 2 - شهر خودروی مشهد صفر
سپاهان اصفهان 2 - استقلال صفر
سایپا یک - تراکتور تبریز 2
مس رفسنجان 3 - ذوب‌آهن اصفهان یک
پرسپولیس یک - پیکان صفر

جدول رده‌بندی لیگ برتر به شرح زیر است:

لیگ برتر فوتبال , تیم فوتبال پرسپولیس , تیم فوتبال مس رفسنجان , تیم فوتبال تراکتور تبریز ,

تیم‌های گل‌گهر سیرجان و پرسپولیس از ساعت 15:40 روز جمعه، در دیدار معوقه هفته دهم لیگ برتر فوتبال و در ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان مقابل یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند تا پرونده نیم‌فصل اول رقابت‌ها بسته شود.

انتهای پیام/